{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY

Obrázek ke článku
24. 8. 2019

Do startu nejvyšší soutěže mužů zbývají přesně tři týdny.  Aby se i letos počítal tým z Vinohrad mezi superligové týmy, musel se v závěru loňské sezóny zachraňovat v play-down. V něm svedl dlouhou sedmizápasovou bitvu se Znojmem a na jejím konci udržel nejvyšší soutěž právě v sokolovně v pražských Riegerových sadech. Jaké má tým cíle a koho se vyplatí sledovat, se dozvíte z rozhovorů s kapitánem týmu.

Před sezonou 18/19 vinohradský tým po dvou letech strávených v druhé nejvyšší soutěži vybojoval superligovou příslušnost, do sezony tedy vstoupil v roli nováčků, kterou si vyzkoušel už čtyři roky před tím.

V pořadí pátý pražský tým Superligy potvrdil stoupající tendenci a v průběhu základní části loňské sezony si udržel sympatický průměr jednoho bodu na zápas, mimo to získal cenný skalp například pozdějších mistrů z Vítkovic. Vinohrady navíc do posledního kola bojovaly o desáté místo, díky němuž by se vyhnuly záchranným bojům. Nakonec jim ale chyběl jediný bod, a tak musel pražský tým absolvovat nepříjemnou a vleklou sérii play-down proti Znojmu. Ta se dobrala až k sedmému rozhodujícímu zápasu, který nakonec Vinohrady ustály lépe a uhájily superligovou příslušnost i pro další sezonu.

Před novou sezónou zaznamenal kádr několik změn, tu nejvýraznější ale pocítil na trenérském postu. Michala Pazderu vystřídala dvojice Michal Kotlas a David Bouša, kteří sice neoplývají trenérskými zkušenostmi, v dresu městských rivalů ale získali dva ligové tituly. Zároveň se k týmu připojila někdejší opora útočných řad Milan Bína. Do sezony tým už počtvrté v řadě povede kapitán Ondřej Stuchlík.

Trenéři: Michal Kotlas a David Bouša

Kapitán: Ondřej Stuchlík

Koho sledovat: Martin Skřivánek, Petr Hartman, Marian Jelínek


​​

Obrázek