{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

492 PŘIHLÁŠENÝCH A SEN O OSTRAVSKÉM SUPERFINÁLE. TO BUDE LETOŠNÍ KB FLORBAL CHALLENGE

Obrázek ke článku
31. 10. 2017

Nová sezona, nový název, nový sen. Během letošních prázdnin se událo mnoho změn. Jisté ovšem je, že tradiční a nesmírně populární středoškolský turnaj, který pořádá Český florbal, se bude konat i v této sezoně. Nově se bude jmenovat KB FLORBAL CHALLENGE, jeho hlavním partnerem je totiž Komerční banka. Příjemným osvěžením pak bude změna místa konání duelu nejlepších z nejlepších. Toto utkání bude hostit Ostravar aréna v Ostravě, která je vyhlášená svými úžasnými fanoušky.

Necelých pět set středních škol z celé České republiky se rozhodlo přihlásit do atraktivní florbalové výzvy. V překladu do angličtiny na všechny čeká „floorball challenge“. Registrovat se mohl každý – od Krásné u Aše po Hrčavu, od Šluknova po Vyšší Brod. Na přihlášené odvážlivce pak čeká tradiční scénář.

Jako první jsou na programu Okresní kola. V Krajských finále okresní šampioni poměří síly v v boji o zemská, či chcete-li Národní finále.

Národní finále budou tradičně dvě. To západní, kterého se zúčastní zástupci celkem sedmi krajů z Čech, určí prvního postupujícího do republikového finále. Druhé národní finále bude hostit Brno, konkrétně úžasný sportovní areál VUT. Do něj se kvalifikují šampioni moravských a slezských krajů a také vítězové z východních Čech, tedy celky z Pardubicka a Královéhradecka. Také zde se hraje o jednu jedinou kvalifikační pozici do Superfinále v Ostravě.

21. 4. 2018 bude velkým dnem pro dva chlapecké a dva dívčí týmy. Ty se totiž představí v multifunkční aréně pro více než 12 tisíc diváků. Dětský sen mnohých se tak může v Ostravě zhmotnit.

Rekordmanem v počtu přihlášených týmů je Středočeský kraj. Ten vyšle do bojů obdivuhodných 85 týmů, což je skoro pětina celkového počtu letošních účastníků! Chybět nebudou ani loňští superfinalisté z pražské O2 arény. Za obhajobou vykročí pražská Štola mezi děvčaty i SPŠ Zlín mezi chlapci. Velké naděje budou opět vkládány do možná nejúspěšnější školy historie tohoto turnaje, třineckého gymnázia, které dvakrát po sobě v dívčí kategorii dokráčelo až do Superfinále. Leč ani jednou se nezadařilo. Bude tedy platit, že do třetice všeho dobrého, navíc prakticky před domácím publikem?!

Okresní kola odstartují 7. 11. a skončí 16. 12. Krajská finále se pak budou hrát v průběhu ledna a února roku 2018. Národní finále přinese poslední březnový týden. A splněný finálový sen se stane realitou 21. 4. V ten den také poznáme nového středoškolského mistra České republiky.

​​

Obrázek