TATRAN ZTRATIL DOMA S PANTHERS, JIČÍN VYDŘEL PRVNÍ VÝHRU

11. 10. 2020

Nečekaný výsledek si připsaly florbalistky Panthers Praha. V pátém kole Extraligy žen sebraly všechny body Tatranu Střešovice, který prohrál druhý zápas v řadě. Bezchybnou bilanci potom udržely Vítkovice, jež rozstřílely Olomouc, i FBC Ostrava proti Židenicím.

Velkým překvapením skončil duel Tatranu Střešovice s Panthers Praha. Hostující hráčky vybojovaly vedení nad favoritem, které uhájily až do konce utkání. Celkově florbalistky Panthers zvítězily 5:3, což pro Tatran znamená druhou porážku v řadě. Jejich soupeřky se naopak posunuly na páté místo soutěže.

Skóre otevřela až v prostředním dějství Kateřina Seemannová, nicméně panterky otočily stav na svoji stranu. Stejně reagovaly i při vyrovnání na 2:2 a Střešovice musely zabrat. Jejich nápor v posledních minutách se ale gólově neprojevil a tým hostů vyhrál 5:3.

Z prvního vítězství v ročníku se radoval Jičín, jenž zdolal v prodloužení florbalistky Startu. Rozhodující trefu si připsala krátce po začátku přidaného času Kristýna Bachmaierová. Její tým tak uspěl 8:7 a vydřel úvodní dva body do tabulky. Pražanky se zatím nacházejí na hranici postupu do play-off.

Východočešky přitom v první půlce utkání ani jednou nevedly. Jako důležitá se ukázala jejich série tří branek ve druhé třetině, kdy obrátily z 3:5 na 6:5. Gólová šňůra jim pomohla k remíze po šedesáti minutách i bonusovému bodu. „Jsem ráda, ale bylo tam hrozně moc chyb, které potřebujeme napravit. Z takového zápasu bychom měli získat tři body,“ komentovala hráčka duelu Gabriela Žůrková (5+0).

Dvoubrankové manko smazala také Mladá Boleslav na hřišti Bulldogs Brno. Nováček soutěže vyrovnával v poslední pětiminutovce a otočku na 6:5 dokonal v prodloužení. Jihomoravské družstvo tak zůstává poslední v pořadí, i když uhrálo premiérový bod sezony. „V poslední minutě jsme měli trestné střílení, které mohlo rozhodnout o třech bodech. Ale i tak jsme zvládli prodloužení a holky zaslouží absolutorium,“ řekl kouč Boleslavi Radek Novák.

Ostravské týmy stále stoprocentní

Utkání mezi Olomoucí a Vítkovicemi začalo překvapivě, když se jako první prosadila domácí Kateřina Peterková. Jenže od té doby už jasně vládly úřadující šampiónky. Na patnácti gólech se čtyřmi trefami a jednou asistencí podílela Michaela Šponiarová a Vítkovice potvrdily čelo tabulky. Vyhrála i Ostrava, přestože ještě po druhé třetině vedlo FBC jen o jedinou branku. Poslední část ale opanovalo 4:1, což ve výsledku znamenalo triumf 8:4.

Hattrick vstřelila Kristína Hudáková a tři body posbíraly i Michaela Mlejnková s Denisou Kotzurovou. Všechny tři se společně s vítkovickou Michaelou Šponiarovou drží v elitní čtveřici bodování extraligy. Ani Ostravanky tak dosud výsledkově nezaváhaly – nejblíže jim aktuálně je s odstupem tří bodů Chodov, jenž rozdrtil 6:0 Bohemians.

Výsledky 5. kola Extraligy žen

FBS Olomouc vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:15 (branky: 6. Kateřina Peterková, 31. Kateřina Peterková, 41. Veronika Divišová, 56. Eva Barvíková - 9. Michaela Šponiarová, 10. Vendula Maroszová, 15. Dominika Buczek, 18. Sára Seevaldová, 21. Michaela Šponiarová, 26. Michaela Šponiarová, 32. Vendula Maroszová, 33. Lucie Cholinská, 36. Lucie Cholinská, 41. Barbora Husková, 54. Denisa Ferenčíková, 55. Lucie Cholinská, 56. Michaela Šponiarová, 58. Dominika Buczek, 60. Veronika Enenkelová) online | videoohlasy trenéra domácích, videoohlasy trenéra hostů

FBČ ČPP OSTRAVA vs. K1 Florbal Židenice 8:4 (6. Michaela Mlejnková, 19. Kristína Hudáková, 21. Denisa Kotzurová, 30. Andrea Pastušková, 42. Kristína Hudáková, 43. Markéta Vrlíková, 53. Kristína Hudáková, 55. Michaela Mlejnková - 29. Eva Filipová, 32. Eva Filipová, 39. Monika Jahodová, 48. Kamila Pravcová) online | videoohlasy

KM automatik FBK Jičín vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 8:7p (11. Gabriela Žůrková, 12. Gabriela Žůrková, 15. Gabriela Žůrková, 27. Gabriela Žůrková, 31. Eva Preisslerová, 32. Šárka Smetáková, 40. Gabriela Žůrková, 61. Kristýna Bachmaierová - 5. Kristina Zlatníková, 6. Kateřina Kovaříková, 14. Kristina Zlatníková, 25. Kristina Zlatníková, 25. Kristina Zlatníková, 37. Barbora Špačková, 58. Anežka Pěnkavová) online | videoohlasy domácí, videoohlasy trenér hostů, videoohlasy hráčka hostů

Bulldogs Brno vs. MITEL Florbalová akademie MB 5:6p (7. Linda Detková, 10. Michaela Žáková, 12. Linda Detková, 14. Yvona Dostálová, 43. Yvona Dostálová - 3. Karolína Janatková, 5. Karolína Janatková, 37. Marie Jirková, 49. Marie Jirková, 56. Marie Jirková, 63. Petra Beránková) online | videoohlasy

Tatran Střešovice vs. Panthers Praha 3:5 (22. Kateřina Seemannová, 33. Kateřina Vachudová, 55. Kateřina Seemannová - 26. Anna Bartušková, 29. Tereza Pitterlingová, 34. Petra Šusterová, 53. Veronika Zittová, 60. Anežka Slaná) online | videoohlasy

FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FbŠ Bohemians 6:0 (3. Tereza Hanzlíková, 10. Tereza Hanzlíková, 38. Hana Chaloupková, 47. Eliška Chudá, 53. Karolína Suchá, 58. Karolína Suchá) online | videoohlasy