{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

50 OSOB VENKU BEZ ROUŠKY PLATÍ, UVNITŘ VŠAK STÁLE ROUŠKY

Obrázek ke článku
1. 12. 2020

Pondělní rozhodnutí vlády potvrdilo, že je možné až do počtu padesáti osob trénovat venku bez roušek. Z hlediska vnitřních prostor však stále platí omezení deseti osob a nutnost nosit roušku. Florbalové soutěže tak zatím nemohou začít. 

Sama Národní sportovní agentura v úterý komunikovala, že si je vědoma, že současná pravidla neumožňují, aby indoorové sporty obnovily činnost, a že NSA bude nadále jednat s ministerstvem zdravotnictví. To zatím na svém názoru trvá a současná informace je taková, že toto omezení bude trvat do konce nouzového stavu, který je nyní v platnosti do 12. prosince. Další jednání budou probíhat i během úterý a v případě nových aktuálních informací bude Český florbal prostřednictvím webu či sociálních sítí informovat.

Opatření vlády otevírá sportoviště. V případě, že oddíly mají kromě tréninku venku zájem trénovat i uvnitř, například formou individuálních tréninků nebo tréninků v malých skupinách, je toto povoleno. Jedině však v případě dodržení povinnosti nosit roušku a v maximálním počtu deseti osob. 

Jedinou soutěží, která zatím může pokračovat, je Livesport Superliga, v níž hráči podstupují pravidelné testování. Probíhá jednání o tom, zda bude možné v budoucnu u superligy přejít z testování PCR na testování formou antigenních testů.

Matici aktuálních sportovních opatření si můžete stáhnout ZDEMatice_opatreni_PES_druheho_stupne_sport_final_29112020.pdf

Obrázek