​​​​

ÁČKO S BÉČKEM DOHRANÉ. FAVORITÉ ZATÍM POTVRZUJÍ OČEKÁVÁNÍ

6. 5. 2017

Mistrovství České republiky žáků pro rok 2017 už zná první čtyři účastníky play-off. Kompletně odehrány jsou dvě skupiny, a to konkrétně ty, jimiž abeceda začíná. Ve skupině A váleli obhájci titulu z Prahy. V béčku pak jejich velký rival z Ostravy.

Skupina A

Obrovským turnajovým favoritem je znovu po roce pražský celek Bohemians. Klokani v loňské sezoně finálový turnaj v Ústí nad Labem ovládli. Za úspěchem kráčí i tentokrát. V zahajovacím duelu turnaje poměřili síly s domácí Slavií Plzeň. Ta trochu překvapivě vyhrála první třetinu, to vše s parádní diváckou kulisou v zádech. Pak už se ale projevila větší individuální kvalita Pražanů, kteří zápas do konce druhé třetiny otočili a dokráčeli si pro výhru 5:2.

Ve druhém duelu Pražané zachytili úvod zápasu, což se stalo alfou a omegou jejich úspěchu. Zcela suverénně bitvu se Slováckem opanovali a mohou se tak těšit na čtvrtfinále, do kterého postupují z první pozice.

Klíčovou bitvu o postup, respektive účast v bojích o konečné umístění nakonec k radosti domácích příznivců zvládli lépe slávisté z Plzně. Na „dvojkové“ hale od začátku kráčeli k vysněnému postupu. Ten si vybojovali výhrou 4:1 a jako druhý postupující celek se mohou těšit na čtvrtfinále.

Skupina B

Také druhou skupinu nakonec vyhrál favorit. Byť se na tuto skutečnost Vítkovice hodně nadřely, první místo vybojovaly. Ostravané se v prvním zápase na „jedničkové“ hale střetli s nevyzpytatelnou Litomyšlí. Celek ze Smetanova města patří dlouhodobě k mládežnické špičce, a to nejen na Pardubicku, což dokázal i tentokrát. Bezgólová první třetina naznačila, že tady budou rozhodovat maličkosti. Ty v závěru rozhodly o tom, že Vítkovice vyhrály těsně 3:2 a vstoupily tak vítězně do turnaje.

Druhé utkání této skupiny spojilo dohromady Vítkovice a Okříšky. Tenhle malý klub z Třebíčska v minulosti čeřil v mužích divizní vody. Tentokrát velmi slušně zatápěl slovutným Vítkovicím. Parádní přestřelka se chýlila ke konci, když necelé čtyři minuty před koncem Kubečková otočila skóre ve prospěch hráčů s rytířem Vítkem na prsou, kteří tak vedli 4:3. Jenže bojovníci z Vysočiny to nevzdali a 62 sekund před poslední sirénou dokázali srovnat na konečných 4:4.

V bitvě o všechno jako by se projevily chybějící síly, které tým z Vysočiny investoval do utkání proti Ostravanům. Také s Litomyšlí to vypadalo půl zápasu na remízovou bitvu, která by v konečném účtování Okříškám stačila. Jenže pak zaúřadoval Východočech Kučera, jehož góly otočily vývoj utkání. Ve třetí třetině pak Litomyšl náskok navýšila a dokráčela si pro postup ze druhého místa. Sympaticky hrající celek z Vysočiny čekají jen duely o konečné umístění.