{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ADAM DELONG: NA NÁVRAT JSEM SE VELMI TĚŠIL

Obrázek ke článku
12. 2. 2020

Vítkovická dvaasedmdesátka vletěla do letošní sezony jako vítr. Adam Delong hned v prvním kole proti Pardubicím zaznamenal čtyři kanadské body, o týden později si připsal čtyři góly a jednu asistenci proti Liberci. Pak přišlo nepříjemné zranění, které mu vystavilo stopku na čtyři měsíce. Nyní se nejproduktivnější hráč české reprezentace na MS 2018 vrací na superligové hřiště.

Třiadvacetiletý útočník patří mezi základní pilíře sestavy Pavla Bruse, avšak ze zraku fanoušků zmizel po pátém kole s Black Angels. Co se ale přesně přihodilo? „Při prudkém zastavení jsem si podvrtl koleno a úraz byl na světě. Cítil jsem křupnutí v koleni a hned jsem věděl, že je zle. Při kontrole zjistili porušení menisku a musel jsem podstoupit operaci.“ Adam Delong byl mimo superligové dění čtyři měsíce. „Snažil jsem se soustředit na jiné aktivity, ale limitoval mě pohyb, protože jsem vyfasoval berle,“ dodává hvězda posledního domácího mistrovství.

„Nasával jsem tu pozitivní energii pro další práci s kolenem“

Při takovém zranění je nejdůležitější následná rehabilitace. „Měl jsem naordinovaný klidový režim. Po měsíci stráveném s berlemi jsem začal chodit rehabilitovat. Podstupoval jsem léčbu ultrazvukem a vodní lázní. Cítil jsem, jak noha den co den sílila a já měl z toho skvělý pocit,“ vypráví florbalista, jehož kariéra začala v Horní Suché. „S fyzioterapeuty jsem poté zkoušel první dřepy a výpady. Každým dnem jsem tvrdě makal a potil krev. Motivace byla velká a hnala mě dopředu,“ detailněji popisuje další průběh své nucené pauzy.

Adam Delong se objevil na střídačce Vítkovic během domácího Poháru mistrů, ale do žádného duelu nezasáhl. „Chtěl jsem být fit, ale bylo by až moc riskantní nastoupit. Nakonec bych nemusel týmu pomoci podle očekávání. Moc mě to mrzí, protože takové zápasy v Ostravě už asi nezažiji,“ lituje. Vítkovický forvard je nicméně rád, že mohl být s týmem v zákulisí celého turnaje a atmosféru v aréně si užil na 100 %.

„Mírná nervozita byla znát. Hlavně jsem si přál, ať vyhrajeme“

Návrat do zápasového rytmu byl pěkně náročný. „Po prvním tréninku jsem byl pořádně vyřízený. Vyzkoušel jsem ale pevnost kolene v různých situacích. S postupem času jsem si vysloužil nominaci na zápas. Nebyl to úplně optimální výkon z mé strany, ale po tak dlouhé době to musím hodnotit pozitivně. Život je hned hezčí, když člověk dělá, co ho baví a zdraví mu to umožňuje,“ uzavírá Delong, který se poprvé po pauze předvedl v televizním utkání proti Spartě, kde si připsal asistenci, a Vítkovice na domácí půdě zvítězily 4:1.

Obrázek