{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


AKCE NÁM POTVRDILA SPRÁVNOST METOD, MRZEL NÁS JEN MENŠÍ POČET RODIČŮ, TVRDILI VE ŠTĚTÍ

Obrázek ke článku
17. 5. 2018

Když se řekne Štětí, většina si představí tamější slavné papírny. Jenže to není jen průmyslový kolos, který patří k městu ležícímu na hranici Ústeckého a Středočeského kraje. Ve Štětí umí hrát také florbal. I do tohoto městečka dorazil seriál Tour de Club.

Pravidelní čtenáři této rubriky už vědí, že se v rámci zachování objektivity snažíme vždy zpovídat tři osobnosti spojené s klubem, které se zároveň účastnily tréninku v rámci Tour. Nejinak tomu je ve Štětí. Svůj čas nám věnovalo trio pánů. Petr Kratochvíl jako předseda oddílu a hlavní organizátor, dále Ladislav Novák jako klubový trenér a Petr Luňák jako zástupce rodičů.

První dostává tradičně slovo ten nejpovolanější. „O akci jsem se dozvěděl z informačního emailu od Českého florbalu. Přihlásili jsme se už v prvním kole, v něm jsme ale nebyli vybráni. Napodruhé už to vyšlo,“ zahájil své povídání předseda Kratochvíl.

„K přihlášení jsme se rozhodli, protože chceme náš klub SK Štětí posunout dál. Takovéto akce nám v tom pomáhají. Vidíme nové trendy v práci s dětmi, přístup jiných trenérů pak vede k sebereflexi i naše trenéry. Ti pak zkvalitňují svou práci,“ popisoval posloupnost myšlenek při přihlašování. 

Významnou devizou této akce je možnost přivítat florbalové osobnosti na „domácí půdě“.  „Na akci k nám dorazili Michal Eisenkolb, Michal Kareš a Jan Marvánek. Jejich přístup byl výborný, i následný pohovor s vedením klubu probíhal v pozitivním duchu.“

Zkušení sparťanští matadoři odvedli nejeden trénink v rámci Tour. Popasovali se i s jednotkou ve Štětí. „Trénink probíhal s kategorií mladších žáků, a to v počtu 15 dětí včetně 2 brankářů. To vše za užití kompletního vybavení. Zaměřoval se na rozhodovací proces hráčů. Moc se to nám i dětem líbilo, jednotlivé prvky jsme později zapojili do tréninků všech našich oddílů,“ pochvaloval si Kratochvíl.

Cílem akce není jen jedinečná ukázka jiné a moderní struktury tréninku. Hlavní je aplikace nových prvků a jejich přesah do budoucna. K tomu, aby nastal, je třeba ochota vnitřního přijetí. Slovy Mariana Jelínka - musí vycházet „implicitně“.

„Ohlas byl ze strany trenérů i hráčů pozitivní. Děti si určitě užily nové tréninkové prvky a práci s dalšími trenéry, na které nejsou zvyklí. Během tréninku byl vidět jejich zájem, a to především na dívkách, které v našem oddíle podávají skvělé výkony ve všech kategoriích. Jediné, co nás mrzelo, byla účast rodičů, která byla opravdu nízká,“ pokračoval hlavní organizátor akce.

„Bohužel jsme malý klub, a i přes veškerou možnou propagaci na Facebooku, regionální televizi i v místních novinách se na událost dostavili pouze tři rodiče. I jejich ohlas byl však pozitivní. Na akci jsme pozvali i regionální televizi, takže z ní bude reportáž,“ dodal trochu smutně.

Než předal slovo svým kolegům, přidal ještě vzkaz na závěr.

„Závěrem bych rád řekl, že takovéto akce jsou určitě ku prospěchu rozvoje a zkvalitnění českého florbalu. Jen více podobných akcí. Budeme moc rádi, pokud se k nám další akce podaří přivést a budeme je moct pořádat u nás ve Štětí. Jsme v tomto směru Českému florbalu plně k dispozici,“ vzkázal na svazové vedení a předal slovo kolegovi trenérovi Ladislavu Novákovi.

„Seminář v podobě ukázky tréninku se mi líbil. S ohledem na budoucnost jsem se zaměřil na tréninkové metody. Zjistil jsem, že jsou podobné těm, které používáme u přípravky a elévů. Zaznělo také dost nových podnětů pro spolupráci s rodiči. Já osobně s nimi mám dobrou spolupráci, každopádně ale v kategoriích mladších a starších žáků chceme prohloubit komunikace mezi trenéry a rodiči, aby to fungovalo jako u nižších kategorií,“ přidal své postřehy klubový lodivod.

„Po stránce trenérské mi byl trénink příjemný, protože u svých kategorií používám stejné metody. Osobně se zaměřuji na motivaci. Určitě bych akci doporučil všem ostatním. Jsem rád, že jsme se akce zúčastnili, protože pro některé z trenérů byla novým impulzem a motivací. Rozhodně je ale do budoucna co zlepšovat,“ zakončil Novák.

Svůj komentář na závěr připojil i zástupce rodičů Petr Luňák.  „Akce se mi velmi líbila, a  to nejen jako rodiči dvou hráčů, ale i jako začínajícímu trenérovi. Podobné projekty plně podporuji. Hráči i trenéři totiž vidí i jiné možnosti vedení tréninku.“

Obrázek