{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ANKETA JUNIORKA SEZONY JE NAKLONĚNA SPÍŠE NA STRANU TIGERS

Obrázek ke článku
19. 5. 2020

Hned dvě zástupkyně má klub z Jižního Města v anketě o nejlepší juniorku uplynulé sezony. Naopak ostravským fanouškům může udělat radost Michaela Kubečková z Vítkovic, která si svými výkony své místo ve finální trojici rozhodně zasloužila. V první desítce se objevují také hráčky Chodova, Bohemians, Tatranu, Bulldogs nebo Jihlavy a Chomutova.

Finalistky kategorie Juniorka sezony 2019/2020
  • Eliška Chudá (Tigers Jižní Město)
  • Michaela Kubečková (1. SC Vítkovice)
  • Eliška Trojánková (Tigers Jižní Město)

Eliška Chudá se svou spoluhráčkou EliškouTrojánkovou obohatily ženskou extraligu o své výkony a získané kanadské body, teď proti sobě stojí jako soupeřky v rámci ankety Florbalista sezony. Prvně jmenovaná stihla nastoupit také do juniorské soutěže, kde v pěti zápasech zazářila desíti body, a Poháru Českého florbalu, v němž brala se svou spoluhráčkou stříbro, když podlehly Chodovu 3:5. 

V celkovém kanadském bodování se obě hráčky umístily těsně pod TOP 10, avšak pro svůj tým byly jednoznačně přínosem, jelikož byly nejproduktivnějšími ženami Tigers. V juniorském národní týmu se taktéž neztratily, když skórovaly na Euro Floorball Tour a Polish Cupu. V Polsku Eliška Chudá v pěti duelech nastřádala šestnáct kanadských bodů, její spoluhráčka o polovinu méně.

Třetí finalistkou je Michaela Kubečková z Vítkovic, která si svou rychlostí a prací s holí vysloužila dodatečnou pozvánku na šampionát ženské reprezentace. Tam během pěti zápasů nahrála na dvě branky a rozhodně se mezi staršími soupeřkami neztratila. Na Poháru mistrů v Ostravě si užila ovace fanoušků, když dvakrát skórovala.

Do souboje o ocenění nepronikla Kateřina Seemannová, i když se během sezony blýskla v dresu Střešovic, kde je na hostování z Jihlavy. Během třiceti utkání juniorské a ženské soutěže nasbírala do osobních statistik skvělých jednašedesát bodů. Pavlína Bačová v jedenácti zápasech vystřelila přesně šestnáctkrát a v tuto chvíli je na přesunu do ostravského FBC, kde se pokusí rozšířit své florbalové dovednosti. Finální desítku uzavírá sedmnáctiletá Keprtová, která svou florbalovou sezony rozdělila mezi juniorky a ženy.

TOP 10 KATEGORIE JUNIORKA SEZONY 2019/2020

4. Kateřina Seemannová (Tatran Střešovice)

5. Pavlína Bačová (Bulldogs Brno)

6. Emílie Skalíková (FbŠ Bohemians)

7. Marie Havlíčková (Florbal Chodov)

    Lucie Želízková (Tatran Střešovice)

9. Adriana Hýsková (Florbal Chomutov)

10. Vanessa Rebecca Keprtová (Florbal Chodov)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek