{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ANKETA: ROZHODČÍM PO PRVNÍ ČÁSTI HLASOVÁNÍ VÉVODÍ BRATRANCI SOJKOVÉ

Obrázek ke článku
22. 1. 2020

K rozjezdu nového roku patří už tradičně zhodnocení individuálních výkonů v českém florbalovém prostředí za podzimní část sezony. Došlo tak na hlasování v anketě Florbalista sezony 2019/2020, kde se uplynulé čtyři měsíce hodnotily hned v jedenácti kategoriích. Jako první si představíme průběžné pořadí v kategorii rozhodčích, kde se po konci kariéry Petra Černého a Jiřího Janouška uvolnil trůn.

Na čele pořadí kategorie sudích se stejně jako před rokem umístili bratranci Kamil a Tomáš Sojkové, které ale po druhé polovině hlasování přeskočila legendární dvojice Petr Černý – Jiří Janoušek. Letos však tento pár pořadím již nezamíchá a tak se rozhoduje mezi několika mezinárodními páry rozhodčích pro mužské i ženské soutěže.

Čelo ankety tedy kryje dvojice sudích, kteří reprezentovali českou scénu mezi rozhodčími na domácím šampionátu v roce 2018. Letošní sezona navíc především pro Kamila Sojku, který má náskok několika superligových utkání na svého bratrance, znamená pokoření hranice 300 odpískaných zápasů v nejvyšší mužské soutěži. 

Libor Gavlas a Lukáš Mikula, kteří okupují druhou příčku, si připsali mezinárodní zápasy i v této sezoně, když v září řídili turnaj mužských reprezentací Polish Open. Další porce mezinárodního florbalu je čeká už na konci ledna, kdy zamíří do Dánska na kvalifikaci světového šampionátu 2020.

Třetím párem průběžného pořadí jsou Tomáš Kostinek a Martin Reichelt, kteří ani v prosinci 2019 nechyběli na světovém šampionátu žen ve Švýcarsku.

Také další příčky patří párům, které mají za sebou, nebo teprve vyrazí pískat mezinárodní zápasy. Patří mezi ně dvojice Petřík – Podlesný, Furmánek – Šolc nebo Nábělek – Štengl. Špatně si nevedou ani v nejvyšších soutěžích tolik neprofláknutí Peter Varga s Přemyslem Bališem, kteří momentálně pískají svou třetí sezonu Superligy.

Jedinými ženami v nejlepší desítce, respektive dvanáctce, jsou Kateřina Hátlová a Lenka Jansová, které v nejvyšší ženské soutěži pískají čtvrtou sezonu a v průběžném pořadí přeskočily zkušenější mezinárodní pár z MS 2019 Lucii Hejnovou a Barboru Beranovou.

TOP 10 kategorie Rozhodčí sezony 2019/2020
 1. Kamil Sojka – Tomáš Sojka
 2. Libor Gavlas – Lukáš Mikula
 3. Tomáš Kostinek – Martin Reichelt
 4. Martin Petřík – Tomáš Podlesný
 5. Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc
 6. Pavel Kačer – Ondřej Vašíček
 7. Přemysl Bališ – Peter Varga
  Jan Drška – Jiří Meisner
 8. Jakub Nábělek – Radek Štengl
 9. Filip Drápal – Jakub Pospíšil
  Lenka Jansová – Kateřina Hátlová
  Jiří Dolanský – Vojtěch Sýkora
O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, která vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostane možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek