{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ANKETA TRENÉR/KA ŽEN SEZONY 2018/2019 ZNÁ FINÁLOVÉ SLOŽENÍ

Obrázek ke článku
6. 6. 2019

Anketa Florbalista sezony míří ke svému finále. V kategorii Trenér/ka žen sezony 2018/2019 se objevuje na nejvyšších příčkách stejná trojice jmen, která na nich figurovala už v polovině ankety. Jedná se o chodovskou trenérku Michaelu Marešovou, kouče Vítkovic Tomáše Martiníka a Jakuba Robenka z FBC Ostrava. Vítěz kategorie Trenér/ka žen sezony 2018/2019 bude vyhlášen při slavnostním galavečeru 21. června.

FINALISTÉ KATEGORIE TRENÉR/KA ŽEN SEZONY 2018/2019
  • Michaela Marešová (Florbal Chodov)
  • Tomáš Martiník (1. SC Vítkovice)
  • Jakub Robenek (FBC Ostrava)
Michaela Marešová

Na dvě stříbra z uplynulého ročníku dosáhla se svým týmem Michaela Marešová. Chodov se letos představil jak ve finále Poháru České pojišťovny, tak v Superfinále. Na Pražanky ale v obou případech zbylo druhé místo, když v poháru podlehly FBC Ostrava (6:8) a superfinálovou šanci na trofej jim vzaly v prodloužení Vítkovice (6:7p). Marešová se tak dvěma medailemi rozloučila s působením na postu hlavní trenérky Chodova. Už nyní je jisté, že v této roli bude nově pokračovat Lukáš Procházka.

Tomáš Martiník

Velmi vydařený rok má za sebou Tomáš Martiník, který se před začátkem sezony připojil k A-týmu Vítkovic jakožto hlavní trenér. A omlazené družstvo nakonec dotáhl až k vysněnému titulu z Extraligy žen. Zároveň nelze opomenout ani jeho další letošní úspěchy, mezi něž patří stříbro z lednového Poháru mistrů a třetí příčka se stejným klubem v nejvyšší soutěži juniorek.

Jakub Robenek

Tím, kdo dovedl poprvé v historii ostravské ženy k trofeji i k medaili z Extraligy žen, je Jakub Robenek. Jeho výběr v lednovém finále Poháru České pojišťovny obrátil v poslední třetině skóre z 4:6 na 8:6, čímž sebral Chodovu kýžený triumf. V Extralize žen si Ostrava vybojovala účast v semifinále play-off a obsadila konečnou třetí pozici. 

Další pořadí v TOP 10 TRENÉR/KA ŽEN SEZONY 2018/2019

Beze změny oproti první polovině ankety zůstalo i čtvrté a páté místo, kde figurují Lukáš Procházka (Florbal Chodov) a Pavel Skazsko (Tatran Střešovice). V závěsu zůstal šestý Adam Štegl (FK Jižní Město), který tak v hlasování předběhl hrající trenérku Jičína Gabrielu Žůrkovou. Z Jižního Města v pořadí nechybí ani Karolína Šatalíková s Markétou Šteglovou, za nimiž následuje hned trojice jmen na dělené desáté příčce.

4. Lukáš Procházka (Florbal Chodov)

5. Pavel Skazko (Tatran Střešovice)

6. Adam Štegl (Tigers Jižní Město)

7.Gabriela Žůrková (FbK Jičín)

8. Karolína Šatalíková (Tigers Jižní Město)

9. Markéta Šteglová (Tigers Jižní Město)

10. Jiří Velecký (1. SC Vítkovice), Pavel Krbec (FbŠ Bohemians), Rudolf Škubal (Bulldogs Brno)

   

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek