{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ANKETU FLORBALISTA SEZONY 2021/22 OVLÁDLI BENEŠ S KRUPNOVOU

Obrázek ke článku
17. 6. 2022

Vyhlášení tradiční ankety Florbalista sezony je za námi. Nejvíce hlasů v hlavní kategorii vybojovali Marek Beneš z Tatranu a Eliška Krupnová ze švédského Pixba. Oba dva byli navíc výraznými postavami v národním týmu.

FLORBALISTA SEZONY: Marek BENEŠ
 • Tatran Střešovice
 • 1. vítězství

Před sezonou se vrátil ze švédského Pixba do Tatranu, kterému pomohl k postupu do superfinále. Exceloval i v reprezentaci a coby lídr bodování dotáhl národní tým k bronzové medaili, zároveň byl vybrán do All-Stars týmu šampionátu. V lednu byl prestižním magazínem Innebandymagazinet vyhlášen čtvrtým nejlepším hráčem planety.

2. Filip Langer (FBC Kalmarsund)

3. Ondřej Němeček (Tatran Střešovice)

► Další pořadí TOP 10


FLORBALISTKA SEZONY: Eliška KRUPNOVÁ
 • Pixbo Wallenstam
 • 6. vítězství

Pošesté usedá na trůn pro královnu uplynulého ročníku kapitánka švédského Pixba a ženské reprezentace. Svůj tým dovedla v SSL k vítězství v základní části a chyběl jen kousek k triumfu v superfinále. Prestižní magazín Innebandymagazinet ji zařadil na šesté místo mezi nejlepšími florbalistkami světa.

2. Denisa Ratajová (Pixbo Wallenstam)

3. Jana Christianová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

► Další pořadí TOP 10


MVP MUŽI: Marek BENEŠ
 • Tatran Střešovice
 • 1. vítězství

V anketě, o jejímž pořadí rozhodují superligoví hráči, uspěl útočník střešovického Tatranu. Téměř polovinu základní části kvůli zranění vynechal, i tak se stal nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Navíc dokázal bodovat v každém utkání, do nějž zasáhl. V následném play-off vyhrál kanadské bodování a Střešovice dovedl až do superfinále.

2. Filip Forman (FbŠ Bohemians)

3. Ondřej Němeček (Tatran Střešovice)

► Další pořadí TOP 10


MVP ŽENY: Michaela MLEJNKOVÁ
 • FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
 • 1. vítězství

Stejně jako v předchozím ročníku je vítězka kategorie, v níž hlasují extraligové hráčky, z kádru FBC Ostrava. Zkušená reprezentantka, která patřila na světovém šampionátu v Uppsale mezi tahounky, a nejlepší hráčka letošního superfinále podpořila svými bryskními výkony cestu ostravského celku k prvnímu titulu v historii. V rozhodujícím duelu sezony se navíc blýskla dvěma trefami včetně té rozhodující.

2. Gabriela Žůrková (KM automatik FBK Jičín)

3. Vanessa Rebecca Keprtová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

► Další pořadí TOP 10


BRANKÁŘ SEZONY: Lukáš BAUER
 • Předvýběr.CZ Florbal MB
 • 4. vítězství

Reprezentační jednička získává cenu pro nejlepšího brankáře sezony potřetí v řadě a počtvrté v kariéře. Zkušený gólman znovu dovedl Boleslav k titulu a národnímu týmu vychytal bronz. Zároveň byl zařazen do All-Stars týmu šampionátu a vyhlášen sedmým nejlepším hráčem světa.

2. Lukáš Kříž (Tatran Střešovice)

3. Martin Beneš (ACEMA Sparta Praha)

► Další pořadí TOP 10


BRANKÁŘKA SEZONY: Jana CHRISTIANOVÁ
 • FAT PIPE FLORBAL CHODOV
 • 8. vítězství

Cenu pro nejlepší brankářku sezony přebírá poosmé v kariéře. V uplynulém roce znovu zářila jak v extralize, kde pomohla lvicím z Chodova k postupu do superfinále, tak i v reprezentaci, kde byla zařazena do hvězdné sestavy turnaje. V anketě o nejlepší florbalistku světa se umístila na osmé pozici a vůbec nejvýše ze všech gólmanek planety.

2. Veronika Tomšová (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava)

3. Hana Ranochová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

► Další pořadí TOP 10


JUNIOR SEZONY: Šimon STRÁNSKÝ
 • FBC Liberec
 • 1. vítězství

Osmnáctiletý florbalista patří ve svém mladém věku mezi lídry superligového Liberce. V srpnu dopomohl juniorské reprezentaci k obhajobě titulu mistrů světa na domácím šampionátu, kde patřil mezi klíčové postavy týmu. Nedávno si také odbyl premiéru v dospělém národním výběru, se kterým absolvoval kvalifikaci v Celanu.

2. Filip Smutný (FBC Liberec)

3. Tomáš Jurco (Tatran Střešovice)

► Další pořadí TOP 10


JUNIORKA SEZONY: Vendula MAROSZOVÁ
 • 1. SC TEMPISH Vítkovice
 • 1. vítězství

Současná kapitánka národního týmu juniorek se stala v uplynulé sezoně nejlepší střelkyní extraligových Vítkovic. Na odloženém šampionátu získala s reprezentací bronz a hned v úvodním klání proti Lotyšsku si připsala rekordních sedm bodů. Nedávno nakoukla také do výběru ženské reprezentace.

2. Kristýna Lechnerová (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

3. Kateřina Vachudová (Tatran Střešovice)

► Další pořadí TOP 10


TRENÉR/ka MUŽŮ: Milan FRIDRICH
 • Tatran Střešovice
 • 1. vítězství

Coby hráč posbíral dvě vítězství v anketě Florbalista sezony. Mladý střešovický kádr během několika let dokázal dostat zpátky na špičku Livesport Superligy a v uplynulém ročníku dovedl své svěřence až do Superfinále florbalu, kde byl blízko k celkovému triumfu.

2. Petr Novotný (Předvýběr.CZ Florbal MB)

3. Pavel Brus (1. SC TEMPISH Vítkovice)

► Další pořadí TOP 10


TRENÉR/KA ŽEN: Lukáš PROCHÁZKA
 • FAT PIPE FLORBAL CHODOV
 • 1. vítězství

Po dvou stříbrných příčkách se na první místo v anketě o nejlepšího trenéra ženských týmů probojoval muž, který znovu dovedl Chodov až do superfinále. V lednu s lvicemi dokráčel i do finále Poháru Českého florbalu. V polovině března navíc přijal dosud největší životní výzvu a stal se trenérem reprezentace žen.

2. Tomáš Martiník (1. SC TEMPISH Vítkovice)

3. Jakub Robenek (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava)

► Další pořadí TOP 10


HVĚZDA SEZONY – MUŽI: Filip LANGER
 • FBC Kalmarsund
 • 4. vítězství

Počtvrté v řadě se stal vítězem fanouškovské ankety florbalista, který v uplynulém ročníku strávil první sezonu ve švédské SSL. S Kalmarsundem prošel až do superfinále a zazářil i v reprezentaci, kde svým gólem v prodloužení duelu se Švýcarskem vystřelil Čechům bronz.

2. Filip Forman (FbŠ Bohemians)

3. Filip Smutný (FBC Liberec)

► Další pořadí TOP 10


HVĚZDA SEZONY – ŽENY: Vanessa Rebecca KEPRTOVÁ
 • FAT PIPE FLORBAL CHODOV
 • 1. vítězství

Chodovská lvice prožila doslova turbulentní sezonu. Po bronzu na juniorském mistrovství světa, kde se probila až do All-Star týmu, si řekla o místo v reprezentaci a zahrála si i na dospělém šampionátu. Excelovala i v extralize, Chodovu pomohla do superfinále i finále poháru. Nadcházející ročník stráví mladičká florbalistka ve švédském Rönnby.

2. Kateřina Seemannová (Tatran Střešovice)

3. Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam)

► Další pořadí TOP 10


ROZHODČÍ SEZONY: Libor GAVLAS a Lukáš MIKULA
 • 1. vítězství

Poprvé ve své kariéře se ostřílení arbitři umístili na nejvyšším stupínku v anketě o nejlepší rozhodčí sezony. Na starosti měli mužské superfinále, které v O2 areně vidělo přes 10 tisíc diváků. V říjnu také krátce obnovili mezinárodní kariéru a zaskočili na turnaji EFT v Plzni.

2. Tomáš Kostinek – Martin Reichelt

3. Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc

► Další pořadí TOP 10


Moment 30 let – MS 2008

Respondenti tohoto ročníku mohli v rámci oslav 30 let od založení Českého florbalu hlasovat o nejvýraznějším momentu uplynulých let. Do finále se dostala pětice velmi významných milníků, ale celkem jednoznačně vyhrálo domácí mistrovství světa, jež se v roce 2008 odehrálo v Praze a Ostravě, a to před úžasnou atmosférou. Byl to zlomový moment, který ukázal, že florbal v tuzemsku patří mezi velké a populární sporty.

2. Zlaté medaile juniorů z MS 2019 a 2021

3. Založení České floorballové unie (1992)

4. Zahájení organizovaných florbalových soutěží (1994)

5. Historické stříbro na MS mužů 2004

Obrázek