{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ANKETU FLORBALISTA SEZONY PRŮBĚŽNĚ VEDOU JENDRIŠÁK S KRUPNOVOU

Obrázek ke článku
29. 1. 2019

Matěj Jendrišák průběžně vede anketu o nejlepšího florbalistu sezony a má našlápnuto k celkově osmému triumfu a šestému v řadě. Eliška Krupnová vede mezi ženami a pokud náskok udrží, vyhraje celkově počtvrté a všechna svá prvenstí poskládá do čtyř ročníků v řadě.

Jendrišák s Krupnovou se postupně stávají hegemony českého florbalu

Kapitán národního týmu Matěj Jendrišák je již téměř jednu dekádu prakticky neohroženým vládcem mezi českými florbalisty. Jeho nadvláda na hřišti se přirozeně odráží také v anketě. "Popravdě, dokud jsem jako kapitán reprezentace nedostal email k hlasování, tak jsem nad tím vůbec nepřemýšlel," zachovává si nadhled jeden z nejlepších centrů planety. Na záda mu dýchají jeho reprezentační parťáci Adam Delong na druhém a Patrik Dóža na třetím místě.

Trojnásobná nejlepší česká florbalistka z posledních tří let Eliška Krupnová si ocenění své práce považuje. "Vedení mě moc těší a vážím si ho. Děkuji všem za hlasy," říká. Na průběžném druhém místě je spoluhráčka Krupnové ze švédského Pixba Denisa Ratajová, třetí je opora Chodova Martina Řepková.

Jendrišák: Je to lehčí překvapení a menší povzbuzení do druhé půlky

Matěj Jendrišák uznává, že jeho výkony, ani výkony Linköpingu na začátku sezony nebyly ideální, proto byl mírně překvapen. "Zatím je to trošku jako na houpačce. Nepředvádíme ani zdaleka takové výkony, jaké bychom si představovali, ale body uhráváme pravidelně a momentálně to stačí na třetí místo. A to samé se dá říct i o mně," říká sebekriticky s tím, že jeho výkonnost nebyla taková, jakou si on sám představoval. "Ale v posledních zápasech se to zvedá," dodává.

Krupnová: První půlka se mi vydařila, ale ta hlavní část teprve přichází

Eliška Krupnová je se svými výkony v první polovině sezony spokojená, ale zaměřuje se především na své Pixbo. "Pro nás bude důležité umístění na konci základní části, play-off je pak samozřejmě o něčem jiném," říká.

Krupnová je momentálně s českou reprezentací v Polsku na kvalifikaci o mistrovství světa. "Je fajn se zase sejít s národním týmem. Na zápasy se těším. Tato utkání budou o něčem jiném než na Euro Floorball Tour, budeme hrát více na míčku a věřím, že si více zastřílíme," odhaduje s optimismem.

Florbalista sezony 2018/2019 - TOP 10 pořadí po 1. polovině hlasování:

1. Matěj Jendrišák
2. Adam Delong
3. Patrik Dóža

4. Jiří Curney
5. Tom Ondrušek
6. Jan Natov
7. Marek Beneš
8. Ondřej Němeček
9. Josef Rýpar
10. Milan Garčar

Florbalistka sezony 2018/2019 - TOP 10 pořadí po 1. polovině hlasování:

1. Eliška Krupnová
2. Denisa Ratajová
3. Martina Řepková

4. Nela Kapcová
5. Tereza Urbánková
6. Nela Jiráková
7. Hana Koníčková
8. Dominika Kubišová
9. Veronika Enenkelová
10. Michaela Mlejnková

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje danou polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostane možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

​​

Obrázek