{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ANNA BACHRATÁ: CHCI SI UŽÍVAT KAŽDÝ ZÁPAS A S TÝMEM PŘEKVAPIT SOUPEŘE

Obrázek ke článku
26. 7. 2020

Anna Bachratá po osmi letech opouští Bulldogs Brno a vyráží do Švýcarska. Od následujícího ligového ročníku bude hájit barvy Floorball Riders Dürnten Bubikon Rüti. Co bylo důvodem jejího přesunu do země helvétského kříže, jak probíhal či jak se na novou sezonu Anna těší, to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Nedávno jste se dohodla na spolupráci se švýcarským týmem Floorball Riders Dürnten Bubikon Rüti. Jak jednání probíhala?
Díky skvělému sportovnímu manažerovi Flames, kde bude hrát můj přítel, jsem se asi v polovině dubna zkontaktovala se sportovní manažerkou Riders. Volaly jsme si, vyměnily jsme si několik mailů a po komunikaci s vedením Bulldogs jsme se domluvily na přestupu.

Měla jste na stole i jiné nabídky, nebo byl tým FB Riders jasnou volbou?
Nabídka byla pouze od Riders, a to ještě v době, kdy nebylo jasné, zda budou v následující sezóně působit v nejvyšší soutěži.

Bude to pro vás první zahraniční angažmá. Co od něj očekáváte? Máte z něčeho strach či respekt?
Strach nebo spíš obavy mám z toho, aby se nezopakovala podobná situace, jako tu byla v období březen-duben, to by mi to dobrodružství asi pěkně rychle skončilo. Jinak mám spíš respekt z nového prostředí.

Stihla jste již poznat spoluhráčky nebo se do Švýcarska chystáte až později?
Zatím jsme se s některými stačily spojit pouze na Instagramu. Odjíždíme na začátku srpna. V srpnu proběhne soustředění a další společné akce, tak věřím, že bude dostatek času se s holkami seznámit právě tam.

Jaké jsou vaše cíle pro toto angažmá?
Dostat se do týmu, dostat se do základní sestavy, zapojit se do kolektivu, užívat si každý zápas a společně s týmem překvapovat soupeře a hrát vyrovnané zápasy.

V loňské sezoně jste s buldočkami prožily premiérový extraligový ročník, ve kterém vám těšně uteklo play-off, které se však z důvodu pandemie nedokončilo. Jak sezonu, i s ohledem na pandemický stav, hodnotíte?
Byla to sezona, na kterou jsme strašně dlouho čekaly, a pak bohužel skončila takto. Výsledkově se nám na to, že jsme byli nováčci, sezona velice povedla. Herně bych čekala, že v některých zápasech předvedeme více. Bohužel tam byly výpadky v tréninkové morálce, a to si myslím, že mělo nakonec velký vliv na to, že jsme důležité zápasy v druhé části sezony nedovedly do vítězného konce.

V Brně jste působila dlouhou dobu. Jak váš odchod tým přijal?
Podle výrazů ve tvářích to bylo pro většinu velkým překvapením, ale všechny hráčky i vedení mě v tom podpořily.

Působila jste zde i jako trenérka mládeže. Budete se nějak na výchově a trénincích podílet dále nebo jste s odchodem do zahraničí musela pozici kompletně opustit?
Pozici prozatím kompletně opouštím, nedovedu si představit, že bych se na tom podílela na dálku. Chci být s trenéry v kontaktu i nadále a výsledky budu bedlivě sledovat. Chtěla bych být součástí některých tréninků mládeže i v Riders a porovnat si, jaké jsou rozdíly ve výchově dětí u nás a za hranicemi.

Na co se mimo florbalu do Švýcarska těšíte?
Na švýcarskou přírodu, jak v létě, tak v zimě.

Obrázek