{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

BENEŠ ROZHODL O VÝHŘE NAD SPARTOU, TATRAN HLÁSÍ ÚTOK NA TOP ČTYŘKU

Obrázek ke článku
12. 2. 2018

Tatranští zaznamenali čtvrou výhru v řadě a stále živí naději na čtvrté místo. Tým trenéra Kašpárka sice nezískal v nedělním souboji ani bod, stále však zůstává na páté pozici. Také má jistotu vyřazovací části sezóny, což je progres oproti loňské sezóně, kdy Sparta bojovala o setrvání mezi nejlepšími v superlize. 

8 : 2
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
0:06:12:1 -:-
Branky: 21. Ondřej Němeček, 23. Jakub Slavík, 24. Marek Beneš, 24. Milan Meliš, 30. Filip Ullmann, 40. Ondřej Němeček, 52. Petr Brautferger, 53. Marek Beneš - 37. Michal Kareš, 45. Robert Košir

Minulá sezóna byla pro florbalisty Tatranu jako sen. Po základní části skončili na třetím místě, ve čtvrtfinále prošli přes městského rivala Bohemians a v semifinále se dlouho přetahovali o Superfinále s Mladou Boleslaví. Byť se jim nakonec nepodařilo dostat až do finálního boje o titul, sezónu zakončili ziskem bronzových medailí. Letos se pak od výběru Luďka Benešeš čekaly ještě kvalitnější výkony, Střešovice ale od začátku ročníku limitují zranění, či odchody hráčů do zahraničí. 

To ACEMA Sparta Praha loni zakončila základní část devátým místem, o tři body jí unikla vyřazovací část sezóny a Berkův tým musel do boje o udržení. Letos naopak sparťané hrají jako vyměnění. Pohybují se kolem čtvrtého pátého místa a živí naději na play-off. 

Útok Benešovců na top čtyřku 

Bronzový tým utrpěl v průběhu letošní sezóny šrámy, v září vyměnil dres Mikuláš Komárek, jež se vydal směrem do švýcarského Usteru. V listopadu pak na měsíc odešli do Švédska Marek Beneš s Ondřejem Němečkem. Tyto ztráty, navíc neustálá zranění a nemoci, srážely Střešovice v boji o body, až klesli na osmou příčku. Působení Komárka, Beneše a Němečka v zahraničí ale skončila a oblékli zpátky dres Tatranu. A ten se nejen díky nim zvedá. 

„Snažíme se dělat vše pro to, abychom v tabulce skončili co nejvýše. Můžu potvrdit, že čtvrté místo je cílem, na druhou stranu úspěch sezóny nebude o tom, jestli skončíme čtvrtí, pátí, nebo šestí. Bude to o tom, jak zvládneme play-off a víme, že play-off se nepovede z ničeho, že musíme mít už pár dobrých zápasů před tím. Věřím, že se sestavou, která se teď krystalizuje, poroste i kvalita hry a že to vystupňujeme minimálně stejně jako v loňské sezóně," vyjádřil se pro klubové stranky trenér Luděk Beneš. 

Jeho tým si navíc podmanil nedělní duel se Spartou, když v čase 23:41 vstřelil gól Marek Beneš a upravil stav duelu na 3:0. Domácí přidali ještě pět branek, na to ACEMA našla odpověď pouze dvakrát. Po utkání se tak ukázalo, že Benešův první gól v utkání (celkově 2+1) byl navíc vítězným. Nový kapitán historicky nejúspěšnějšího klubu v české superlize tak dokazuje, že není jen dobrým lídrem, ale i střelcem. 

Spartu prohra nijak neohrozila a i nadále zůstává se ziskem děvetatřiceti bodů pátá, Střešovice jsou i nadále sedmé se ziskem sedmatřicet bodů, na čtvrté Otrokovice ztrácí pouhé tři body. Ukazuje se tak, že výrok Beneše staršího o útoku na top čtyřku není jen výkřikem do tmy. Jeho skvadra totiž zvítězila počtvrté v řadě a stále má šanci na čtvrté místo.

Obrázek