{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BERKA: KLUCI SAMI VĚDÍ, CO SE MUSÍ ZLEPŠIT

Obrázek ke článku
19. 10. 2021

Nový cyklus juniorské reprezentace za sebou má první mezinárodní měření. Po výhře se Švýcarskem Češi zdatně potrápili Švédy i Finy a z Euro Floorball Tour tak odjíždějí s celkovým třetím místem. Jak je s výkony spokojený trenér Jaroslav Berka?

Junioři stihli v září kemp v Hostivici a hned vyběhli k zápasům s náročnými soupeři. Proti Švýcarsku se blýskl hattrickem Daniel Chatrný. Proti výběru Tre Kronor se dvěma body uvedli Lukáš Macháček s Filipem Smutným, proti Finům zas Martin Gattnar s Adamem Mikolášem.

Máte za sebou první akci s omlazeným týmem, jak domácí EFT hodnotíte?
Nejsme spokojení s tím, jak jsme se celkově prezentovali. Zvládli jsme porazit Švýcary, ale proti Švédům a Finům jsme nepředvedli strop naší výkonnosti. Byly věci, které se nám nepodařily, a hráči o nich vědí. Musíme si promluvit a naučit se hrát proti silným týmům celých šedesát minut.

Bylo obtížné připravit tým na soupeře, kteří měli na soupisce stále také medailisty z nedávného šampionátu v Brně?
Na to jsme se vůbec nepřipravovali. Samozřejmě na hřišti byly trochu patrné rozdíly například v intenzitě hry a provedení či řešení situací. Zkušenější hráči v ten moment mohou být rozdíloví, což se také ukázalo. I proti Finsku, kdy se někteří trefili. Věřím, že se rychle dostaneme také na takovou úroveň.

Vyjma první třetiny jste s Finy výsledkově drželi krok. Chvíli dokonce nebylo daleko vyrovnání…
Chvíli tomu tak bylo, nicméně na reprezentační úrovni je tříbrankové vedení hodně. Ukázalo se, že když tým nevstoupí dobře do utkání, tak ho takový vývoj stojí výsledek. Ač jsme se snažili, vždy bylo vyrovnání trochu dál.

V čem vidíte rezervy výběru?
Nechci je moc rozebírat, ale budeme o nich mluvit s hráči. Hra na takovéto úrovni má určité parametry, což kluci viděli na vlastní oči. Myslím, že jsou schopní i sami vyhodnotit, jaké věci musí zlepšit.


Obrázek