{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BERKA NOMINOVAL NA DOMÁCÍ EFT. TÝM ČEKÁ PRVNÍ HERNÍ TEST

Obrázek ke článku
27. 9. 2021

Nový cyklus juniorské reprezentace čeká první ostrý test. Svěřenci Jaroslava Berky se představí v Plzni na turnaji Euro Floorball Tour. „Je to pro nás první zápasová akce a jsme zvědaví, jak se hráči popasují s mezinárodní úrovní,” říká hlavní trenér.

Nominaci jako takovou výrazně ztížil koronavirus a dlouhý lockdown, který zruinoval uplynulý ročník mládežnických a nižších soutěží. „Hráči kvůli covidu nehráli a v superligových oddílech začali hrát až teď. Spousta z nich má nastavené určité role v klubech a my chceme vidět, jaká bude jejich výkonnost v porovnání s mezinárodním florbalem,” popisuje 34letý kouč.

Poprvé se s novými hráči viděl zkraje září na soustředění v Hostivici. „Zkoušeli jsme si tam nějaké varianty, ale jsme na začátku procesu. Ladíme s hráči posty, protože na nějakých pozicích hrají v juniorských týmech, pak alternují na jiných v mužích či v superlize a i my máme svou představu. Teprve si to vše musí sednout. Na úvod vyjdeme z toho, co jsme zkoušeli na kempu, ale je dost pravděpodobné, že i v průběhu EFT se to bude vyvíjet,” vysvětluje Berka.

► KUP SI VSTUPENKU A PŘIJĎ PODPOŘIT ČESKOU REPREZENTACI!


Domácím fanouškům se v Plzni představí dvaadvacítka florbalistů. Na soupisce nechybí hráči ze superligových oddílů, ale ani florbalisté z menších celků. Stihl od hostivického soustředění někdo v úvodních kolech Berku překvapit? „Snažili jsme se to samozřejmě sledovat, ale uběhla zatím jen čtyři kola a nedá se říci, že by někdo výrazně vyskočil. To se ukáže až zhruba v lednu, jestli ‚vylítne’ nějaký skrytý talent. Teď jsme ale vycházeli z toho předvýběru, který jsme viděli v Hostivici.”

ČLÁNEK: O Zlaté cestě s trenérem Berkou. Čekají nás nové výzvy, ví

Ve čtvrtek bylo oficiálně potvrzeno, že Berka bude pokračovat u juniorské reprezentace i nadále. Jaké má před prvním turnajem očekávání? „Je to můj čtvrtý cyklus a jestli jsem se něco za tu dobu naučil, tak je to nemít na začátku žádná očekávání. Je to úplně nový tým, jsou tam jiné typy hráčů a už na prvním soustředění jsme si ověřili, že nás tu budou čekat zase nové výzvy. Máme tam hráče s jinými silnými stránkami a s jiným pojetím hry,” prozradil.


Nominace reprezentace juniorů na EFT v Plzni (15. – 17. 10.)

Brankáři: Viktor Hejna (Sparta Praha), Daniel Jukl (Česká Lípa).

Hráči v poli: Vojtěch Bílek (FbŠ Bohemians), Jakub Bohuslávek (Kanonýři Kladno), Filip Eliáš, Šimon Vavroušek, Lukáš Macháček (vš. Tatran Střešovice), Jakub Faksa (Storvreta IBK, Švéd.), Martin Gattnar, Ondřej Jankovský, Adam Palčinský, Adam Zubek (vš. 1. SC Vítkovice), Daniel Chatrný, Adam Mikoláš (oba FBC Ostrava), Lukáš Kafka (Florbal Chodov), Adam Kuchynka, Jakub Mühlfait (oba Sparta Praha), Martin Ležatka, David Ležatka (oba Panthers Otrokovice), Filip Nerad (FbC Hradec Králové), Jaroslav Petrák (Panthers Praha), Filip Smutný (FBC Liberec).


Program reprezentace juniorů na EFT v Plzni

15. 10. | 10.00 | ČR – Švýcarsko

16. 10. | 12.30 | ČR – Švédsko

17. 10. | 15.00 | ČR – Finsko


Obrázek