{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BÍLEK O KEMPU V BYSTŘICI: ŠPIČKUJEME SE, ALE JSME DOBRÁ PARTA

Obrázek ke článku
14. 5. 2022

Reprezentace juniorů vyrazila na další přípravný kemp, tentokrát do Bystřice nad Pernštejnem. Jedná se o druhou akci pod vedením Matěje Klucha. Jak si společně tým sedá, na čem pracuje s mentálním koučem Otmarem Literou nebo jak dopadlo reprezentační testování? To vše prozradil reprezentační útočník Vojtěch Bílek.

Na mezinárodním turnaji v Kutné Hoře zvítězili čeští junioři v obou svých zápasech, sami ale v rámci hodnocení věděli, že je před nimi stále spoustu práce. Nyní absolvuje juniorská reprezentace čtyřdenní kemp v Bystřici nad Pernštejnem.

Vojto, po dvoutýdenní pauze jste se znovu potkal s juniorským národním týmem. Funguje všechno tak, jak má?
Myslím si, že už v Kutné Hoře si to všechno sedlo dohromady a všichni jsme se tak nějak seznámili. Tady v Bystřici už se ty vztahy mezi námi a realizákem jenom utužují, všechno běží tak, jak má.

Oproti Kutné Hoře zde přibylo několik hráčů, jádro týmu se ale nemění. Jak na tebe působí aktuální kolektiv?
Všichni si sedíme. Tím, že tady jsme pomíchaní z celé České republiky, tak si do sebe občas rýpneme. Kluci z Ostravy se hecují s těmi z Prahy a tak nějak přátelsky se všichni špičkujeme, ale ve hře to pak jde všechno stranou a jsme dobrá parta.

Na kempu nechybí ani mentální kouč Otmar Litera. Co s ním probíráte?
Pracujeme s ním především na prohlubování vztahů jak mezi hráči, tak i s realizačním týmem. Máme na to různě zaměřené teambuildingy a všechno to podle mě funguje skvěle. Zjišťujeme o sobě navzájem více informací. Řešíme třeba své silné a slabé stránky nebo typické znaky chování, které nám na hřišti pomohou poznat, co od daného spoluhráče očekávat.

Kromě mentální přípravy se ale na kempu věnujete samozřejmě především florbalu. Co je tedy předmětem téhle přípravy?
Zaměřujeme se především na obranu, ať už v našem pásmu nebo na území soupeře. A také jsme absolvovali fyzické testování.

Jak se ti dařilo a je právě testování něco, co vám v týmu dodává takovou tu zdravou motivaci na sobě ještě více pracovat?
Tuším, že jsem měl nejrychlejší sprint a docela slušné časy taky Yoyo testu. Mohl bych tedy víc natrénovat dřepy, ale jinak se mi testování povedlo a jsem spokojený. Všichni jsme tady soutěžicí. Vnímám, že každý chce být nejlepší a každý chce vyhrát, takže o motivaci není nouze jak při testování, tak při zápasech.

Obrázek