{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

BLÍŽÍ SE PŘESTUPNÍ OBDOBÍ

Obrázek ke článku
10. 5. 2018

V neděli 1. 7. začne přestupní období, které potrvá až do úterý 15. 1.  2019 a pro kategorie starších žáků a žákyň a mladší do 31. 3. 2019. Matriční úsek tímto žádá všechny hráče a oddíly o spolupráci v blížícím se náročném období, plném oddílových změn a nových registrací a zároveň připomínáme změnu všech matričních formulářů.

Již je běžným způsobem podávat přestupy a hostování od 1.5. Doporučujeme hráčům a oddílům pro svůj klid využít brzký termín v co největším počtu. Pro podání formulářů měnící či upravující oddílovou příslušnost je možné využít naskenování a zaslání emailem, ale pouze při dodržení řádné kvality. Ze zkušeností upozorňujeme, že fotografie dokumentů nejsou přijímány. Rádi bychom k elektronizaci dokumentů doporučili přístroje a nástroje k tomu určené. Jsou dostupné i aplikace pro chytré telefony, které snadno a rychle dokument upraví pomocí filtrů do dostatečné kvality.

Kromě běžné agendy nadcházejícího přestupního období, kam vedle přestupů spadají rovněž hostování a střídavé starty, je potřeba před a na začátku nové sezóny zpracovat přibližně 5 500 nových registrací, 1 300 přestupů a obdobné číslo hostování s rostoucím počtem střídavých hostování, střídavých startů a formy ukončování žádostí. Proto apelujeme na všechny, kteří zvažují či již mají změnu dresu dohodnutu, aby využili právě nadcházejících volnějších měsíců a všechno si vyřídili včas a bez zbytečného stresu, jak tomu každoročně bývá začátkem září před startem ligových soutěží, který bude letos již 7. 9. 2018. Výrazně tak ušetří čas nejen Matrice, ale především sami sobě.

Pro co nejrychlejší vyřizování formulářů je nezbytné, aby oddíly dodávaly na matriční úsek kompletní materiály. To, co pak nejvíce zdržuje jak matriku tak všechny oddíly, jsou právě chybějící či nesprávně vyplněné údaje na přihláškách či nejrůznějších formulářích. Pokud chybí například podpisy zmocněnců oddílu, u přestupu vyjádření mateřského či nového oddílu nebo doklad o vyrovnání odstupného, formulář je neúplný a není možné jej vyřídit. Nejčastějšími nedostatky jsou nevyplněné osobní údaje na přihláškách a chybějící podpisy, proto za věnování patřičné pozornosti při vyplňování děkujeme. Ještě jednou  připomínáme, že od 1.2.2017 jsou přijímány pouze nové verze formulářů, jak jsme informovali v článku z 16.1.2017

Zaběhnutou možností pro všechny hráče a oddíly, je volně přístupné sledování stavu všech přijatých formulářů matričním úsekem v sekci "Matriční kniha." Odkaz naleznete v hlavním menu v sloupci "užitečné" na druhé pozici. V případě, že při zpracování bude zjištěno, že je formulář nekompletní, bude to zde konkrétně uvedeno tak, aby oddíly či hráči mohli zjednat nápravu.

Pokyny k platbám naleznete v košíku objednatele ve FISu, kde z nich vytvoříte podklady k platbě převodem nebo platbu rovnou uhradíte přes platební bránu comgate (platební tlačítko/karta).

Matriční úsek předem děkuje za spolupráci všem, kteří tuto prosbu vyslyší a zařídí si vše potřebné už během měsíců května až července!

Užitečné matriční odkazy:

Matriční kniha

Adresář oddílů

Formuláře

Obrázek