{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

BLÍŽÍ SE PŘESTUPNÍ OBDOBÍ

Obrázek ke článku
20. 5. 2019

V pondělí 1. července 2019 začíná přestupní období, které potrvá až do středy 15. ledna  2020 a pro kategorie starších žáků a žákyň a mladší do 31. března 2020. Matriční úsek tímto žádá všechny hráče a oddíly o spolupráci v blížícím se náročném období, plném oddílových změn a nových registrací.

Již nyní je možné jednat o změnách oddílové příslušnosti a od 1. května vyplněné a podepsané žádosti o přestup či hostování podávat na matriku s tím, že budou zadány do systému k začátku přestupního období. Doporučujeme hráčům a oddílům pro svůj klid využít brzký termín v co největším počtu. Pro podání formulářů měnících či upravujících oddílovou příslušnost je možné využít naskenování a zaslání emailem, ale pouze při dodržení řádné kvality skenu. Ze zkušeností upozorňujeme, že fotografie dokumentů nejsou přijímány. Formuláře je třeba naskenovat skenerem nebo je alespoň upravit v některé ze skenovacích aplikací pro chytré telefony do černobílé podoby.

Matriční úsek každoročně zpracovává přibližně 5 000 nových registrací, 1 300 přestupů a obdobné číslo hostování s rostoucím počtem střídavých hostování, střídavých startů a formy ukončování žádostí. Proto apelujeme na všechny, kteří zvažují či již mají změnu dresu dohodnutou, aby využili právě nadcházejících volnějších měsíců a vše si vyřídili včas a bez zbytečného stresu, jak tomu každoročně bývá začátkem září před startem ligových soutěží. Ten bude letos již 7. září 2019. Výrazně tak ušetří čas nejen matričnímu úseku, ale především sami sobě.

Pro co nejrychlejší vyřizování formulářů je nezbytné dodávat na matriční úsek kompletní materiály. Tedy před podáním zkontrolovat, zda jsou vyplněny všechny údaje a nechybí podpisy zmocněnců oddílů či hráče. To, co pak nejvíce zdržuje jak matriku tak všechny oddíly, jsou právě chybějící či nesprávně vyplněné údaje na přihláškách a dalších formulářích. Pokud je na formuláři uvedeno odstupné, je potřeba dodat i doklad o vyrovnání.

Informace o zpracování žádostí jsou volně přístupné ke sledování v sekci Matriční kniha. Odkaz naleznete v hlavním menu v sloupci "užitečné" na druhé pozici. V případě, že při zpracování bude zjištěno, že je formulář nekompletní, bude to právě v matriční knize konkrétně uvedeno tak, aby oddíly či hráči mohli zjednat nápravu.

Pokyny k platbám naleznete v košíku objednatele ve FISu po zadání žádosti, kde z nich vytvoříte podklady k platbě převodem nebo platbu rovnou uhradíte přes platební bránu comgate (platební tlačítko/karta).

Matriční úsek předem děkuje za spolupráci všem, kteří tuto prosbu vyslyší a zařídí si vše potřebné už během měsíců května až července!

Užitečné matriční odkazy:

Matriční kniha

Adresář oddílů

Formuláře

​​

Obrázek