​​​​

BOHEMIANS DOBYLI ČPP ARÉNU A ODJÍŽDĚJÍ SE TŘEMI BODY

13. 1. 2018

Tým Michala Jedličky se bodově přiblížil pátým Otrokovicím, když v Ostravě zvítězil 7:3 nad FBC. Po dvou gólech si připsali Jakub Šárka s Kryštofem Krbcem, kteří výrazně pomohli svému týmu k dalšímu bodovému zisku. Pro Bohemians to byla jedenáctá výhra v letošní sezoně.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FbŠ Bohemians 3:7
6. Patrik Šimíček, 32. Filip Hrabal, 60. Michal Miške - 8. Lukáš Miščík, 13. Kryštof Krbec, 21. David Šimek, 32. Kryštof Krbec, 51. Daniel Cabejšek, 54. Jakub Šárka, 60. Jakub Šárka; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:1; využití:0:0; diváků: 184

Prvních deset minut se Ostravanům vcelku podařilo, s čímž byl po šedesáti minutách hry spokojen i Michal Trunkát. Ačkoliv se do první velké šance dostal Lukáš Miščík, kterému se nepodařilo umístit míček mezi tři tyče, na začátku šesté minuty se už síťka rozvlnila na druhé straně, když Ostrava využila standardní situaci na hranici velkého brankoviště. Filip Hrabal našel vzduchem u tyče stojícího Patrika Šimíčka, jehož sklepnutí za brankovou čáru bylo stoprocentní. Netrvalo to příliš dlouho a bylo vyrovnáno. Obránci FBC dopustili svým soupeřům ve velkém brankovišti několikrát dorážet. Zelenobílí se ocitli poprvé ve vedení sedm minut před koncem první části, kdy nad levou nohu Laji mířil Kryštof Krbec.

V posledních setinách dvacáté minuty propasíroval míček k bližší tyči Jakub Šárka, ale jeho trefa byla odvolána, protože míček přešel brankovou čáru až po zaznění sirény. Co nestihli Pražané v první třetině, přenesli do periody druhé. Po jednačtyřiceti vteřinách byl šťastlivcem David Šimek, čímž dodal hostům na hole patřičný klid. Filip Hrabal ještě dostal Ostravu zpět do hry, když si položil Michala Kotoučka, ale od této chvíle se muži ve žlutých trikotech již pravidelně neprosazovali.

Ve třetím dějství rozhodčí museli třikrát vylučovat, ale žádná z početních výhod nebyla využita. Bohemians stále navyšovali své vedení a ze strany FBC přišla jen kosmetická úprava pětačtyřicet vteřin před koncem základní hrací doby, kdy se kličkou blýskla slovenská posila Michal Miške. Po něm ještě vyprášil prázdnou ostravskou svatyni Jakub Šárka. Sečteno podtrženo – Pražané přehráli Ostravu 7:3.

Nejlepší hráči utkání: Štěpán Laja (Ostrava) – Kryštof Krbec (Bohemians)