​​​​

BOHEMIANS DOMINOVALI V TV UTKÁNÍ

6. 1. 2020

V rámci 20. kola Superligy se utkali florbalisté Bohemians a Ostravy v televizním duelu. O výsledku rozhodli zelenobílí především na začátku druhé třetiny, Jakub Buršík zazářil pěti brankami a pomohl tak Bohemians k vysokému vítězství 12:3.

Úvod utkání patřil hráčům Bohemians a to zejména druhé formaci, která se prosadila hned ve druhé minutě po úniku Patrika Šebka. Když se o pár minut později trefil poprvé i Jakub Buršík, pražský tým vedl již 2:0. Zbytek první části nenabídl velké šance, ostravským florbalistům se nepovedlo vstřelit branku ani v posledních vteřinách po standartních situacích.

Také začátek druhé třetiny se více povedl zelonobílým, kteří nejdříve využili přesilovou hru dorážkou Jakuba Buršíka. Chvíli poté přidali další dvě branky, vedli už 5:0 a donutili trenéra Ostravy k oddechovému času a výměně brankáře, po které naskočil do brankoviště Štěpán Laja. Ani tato změna však Bohemians nezastavila a Laja musel zanedlouho poprvé lovit míček ze sítě po gólu Mikuláše Formana. Až v 7. minutě se prvně ve druhé části dostali do šance ostravští florbalisté a ihned se dokázali prosadit po Dohnalově výběhu od mantinelu. Jenže domácí opět odpověděli zásahy Kryštofa Krbce a Jakuba Buršíka, jenž po asistenci brankáře Jakuba Zavřela zkompletoval hattrick. Ostrava pouze korigovala pár sekund před přestávkou v přesilové hře.

V poslední části to od začátku ostravští florbalisté zkoušeli v šesti při hře bez brankáře, ale hráči Bohemians dokázali třikrát trefit prázdnou branku, Jakub Buršík navíc ještě jednou překonal ostravského brankáře a celkově tedy v utkání skóroval pětkrát. Za Ostravu následně jen snížil Jiří Bauer a Bohemians dokráčeli k jednoznačnému vítězství 12:3, po kterém si upevnili 5. pozici v tabulce.

12 : 3
2:06:24:1 -:-
Branky: 2. Patrik Šebek, 6. Jakub Buršík, 24. Jakub Buršík, 24. Lukáš Kuncman, 25. Viktor Kopecký, 27. Mikuláš Forman, 29. Kryštof Krbec, 35. Jakub Buršík, 42. Patrik Šebek, 45. Jakub Buršík, 48. Jakub Buršík, 50. Matyáš Krebner - 28. Ivo Dohnal, 40. Dominik Eichner, 54. Jiří Bauer