{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BOHEMIANS STÁLE NEPORAŽENI, V ŽENSKÉM DERBY USPĚLA OSTRAVA

Obrázek ke článku
11. 8. 2017

Další várka toho nejkvalitnějšího florbalu přinesla radost divákům během pátečního dne, kdy už pár týmů muselo skousnout hořkost porážky a následného vyřazení z turnaje. Z českých mužstev pokračuje dále Bohemians, Mladá Boleslav a Chodov. V ženské elitě se do čtvrtfinále prokousalo ostravský FBC, Tigers, Bohemians a Chodov.

Se skvělou formou hrají i nadále borci pod taktovkou Michala Jedličky, kteří se nezalekli jediné páteční výzvy. Hned z rána sice remizovali s Könizem, na což navázali vítězstvím nad Thurgau 3:1. V podvečer si mohli vychutnat pestrou výhru nad Falunem, kdyby tři vteřiny před koncem utkání nevyrovnal Emil Johansson. Bohemians se tak utkají ve čtvrtfinále letošního Czech Openu proti Pixbu Wallenstam. Chodov si vytvořil cestičku přes Höllviken a městského rivala z Tatranu, jehož účast je tedy u konce. Úřadující mistři české Superligy poměří síly v sobotu proti mistrům Švýcarska – Wileru-Ersigen.

Vítkovičtí florbalisté vyhrávali nad soupeřem z Thurgau 3:1, jenže patnáct vteřin před koncem přišlo nepříjemné srovnání skóre, a tak se z postupu mohli radovat právě Švýcaři. Na ty si brousí zuby ambiciózní EräViikingit.

Mezi ženami se přestalo dařit Vítkovicím, jejichž upadající výkon je vyřadil ze čtvrtfinálových bojů. Nejprve padly Švédkám, poté Finkám a nakonec nezvládly ani derby proti FBC. Ostravanky se tak postaví zítra Tigers. Florbalistky zeleno-bílých barev narazí na Pixbo v čele s Eliškou Krupnovou a Chodov na nově zrozený tým EräViikingit. Čtvrtou dvojici tvoří Malmö se severskou Umeou.

Jak se dokážou české celky připravit na ty nejdůležitější souboje? To se florbaloví nadšenci dozvědí už během zítřejšího poledne!

Obrázek