​​​​

BOHEMIANS ZVÍTĚZILI V OPEN AIR, CHODOV ROZSTŘÍLEL NOVÁČKA

15. 9. 2019

Nedělní program 1. kola Superligy florbalu nabídl mimo jiné dva speciální zápasy, Bohemians slavili historicky první výhru v Open Air, když porazili Black Angels. Chodov nakonec při rozlučce Jana Baráka rozstřílel Hattrick, ten měl ale duel dobře rozehraný. Liberec udržel na domácí půdě těsné vedení nad Ostravou a Sparta uspěla v Otrokovicích.

Nedělní program 1. kola Superligy florbalu odstartoval na Štvanici, kde se představili jako již tradičně pořádající Bohemians, tentokrát byl jejich soupeřem nováček nejvyšší soutěže – Black Angels. Ten dokázal odpovědět na úvodní branku Bohemians, domácí si však postupně budovali svůj náskok a nakonec zvítězili 8:4. Na čtvrtý pokus se jim poprvé podařilo získat všechny tři body v tomto unikátním duelu.

V souboji mezi Libercem a Ostravou padaly góly téměř jen v první polovině zápasu. Hosté šli jako první do vedení, Liberec otočil na 2:1 gólem v oslabení, po dvou slepených gólech v přesilovce rychle zase vedla Ostrava. Dění v polovině zápasu bylo divoké, svěřenci Zdeňka Skružného během necelých tří minut otočili skóre ve svůj prospěch a vedení z 36. minuty udrželi až do konce.

Otrokovice měly parádní vstup do nového ročníku na své domácí půdě, do vedení je poslal již v čase 1:50 Jakub Haša. V šestnácté minutě srovnával z trestného střílení Radim Křenek a hned v úvodu druhé třetiny se karta obrátila, Spartu poslal do vedení Matyáš Velc, jenž ve 49. minutě přidal ještě jeden přesný zásah a Panthers už se na obrat nezmohli.

Utkání na Jižním Městě mezi Chodovem a Hattrickem se neslo ve speciálním duchu, s kariérou se totiž loučil chodovský brankář Jan Barák. Ten zřejmě nebyl příliš nadšený z úvodu zápasu, kdy nováček soutěže z Brna vedl 4:2. Chodov však poté přepnul na vyšší otáčky, do konce třetiny srovnal, po čtyřiceti minutách vedl již 9:5 a skóre se nakonec zastavilo na 13:5. Třemi góly a dvěma asistencemi zazářil Marek Vávra. „Co jsme předvedli v první třetině je neomluvitelné. Mrzí mě, že tu nebylo pro Bariho daleko více diváku. Bari, díky!“ vyjádřil se po utkání trenér David Podhráský.