{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BOHUSLÁVEK: ZA DVA ROKY MŮŽEME ZÍSKAT ZLATÝ HATTRICK

Obrázek ke článku
17. 10. 2021

V posledním utkání Euro Floorball Tour dal svůj premiérový gól. Jakub Bohuslávek korigoval skóre proti juniorům Finska, jimž Češi nakonec podlehli o dvě trefy. Pro sedmnáctiletého beka šlo o velký moment při debutu v reprezentaci.

Čeští florbalisté museli čelit těžké situaci. První dějství jim totiž výsledkově nevyšlo a Finsko pustili do vedení 3:0. „Nepředvedli jsme optimální výkon. Naše hra byla úplně bez pohybu a báli jsme se. Dá se říct, že úvodní třetina rozhodla,“ zhodnotil Bohuslávek.

Až v prostřední části Česko snížilo a zůstalo na dostřel až do závěru utkání. „Postupně jsme výrazně zlepšili pohyb. Tím jsme dělali Finům největší potíže, což přineslo i můj gól,“ vrátil se Bohuslávek k brance na 1:4. Junioři Suomi ovšem udrželi náskok a obsadili první místo na EFT. Svěřenci trenéra Jaroslava Berky vybojovali na domácím turnaji třetí příčku.

„Plus vidím z hlediska kolektivu, jelikož jsme se s kluky zase více sblížili. Po herní stránce ukázal náš tým obrovský potenciál, ale i mnoho mínusů, na jejichž odstranění musíme pracovat,“ přemítal český obránce. O budoucnost družstva obavy nemá. „Věřím, že máme na to, abychom za dva roky získali zlatý hattrick,“ dodal Bohuslávek.


Obrázek