{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BOLESLAV BOJUJE O PREMIÉROVÝ TITUL, OSTATNÍ FINALISTÉ SE JIŽ RADOVALI

Obrázek ke článku
18. 4. 2018

Oba Vítkovičtí finalisté, muži i ženy, mají ve své sbírce po dvou titulech ze Superfinále, ženy Chodova se radovaly jednou. Jediný letošní účastník, který na velký úspěch čeká, jsou muži Mladé Boleslavi. Povede se jim poprvé uspět? Podaří se Vítkovicím zopakovat populární double z roku 2014? Nebo vše dopadne úplně jinak?

OSTRAVSKÉ SUPERFINÁLE BEZ NOVÁČKŮ

Muži Mladé Boleslavi mají dlouhodobě ty nejvyšší ambice. Zatím však zůstávají za očekáváním. Každoroční kandidát na titul se ještě nikdy neradoval, v Superfinále podlehl v roce 2015 po nájezdech Tatranu a v loňském, zatím posledním pražském Superfinále, podlehl obhájcům trofeje z Chodova.

Muži i ženy Vítkovic se v Superfinále objevili každý čtyřikrát, oba týmy uspěly v polovině případů. Obdivuhodný soulad mezi oběma sekcemi vítkovického klubu.

Ženy Chodova uspěly před třemi roky. O rok později podlehly Vítkovicím, mají tedy také padesátiprocentní úspěšnost.

VÍTKOVICE MAJÍ VÍCE TAHOUNŮ, JASNÝM LÍDREM BOLESLAVI JE CURNEY

Zatímco muži Vítkovic mají bodovou produktivitu svého týmu rovnoměrně rozdělenou mezi více hráčů, boleslavský Jiří Curney vládne produktivitě svého týmu i celého play-off naprosto jednoznačně.

Nejproduktivnějšího hráče Vítkovic Jakuba Hubálka a čtvrtého v pořadí Josefa Rýpara dělí pouhých 6 kanadských bodů. Mezi mladoboleslavským sniperem Jiřím Curneyem a druhým Janem Natovem je naopak rozdíl celých 11 bodů. Celému play-off pak Curney vládne s náskokem luxusních 8 bodů.

Boleslav bude spoléhat na brankáře Lukáše Bauera, který jasně vládne oběma sledovaným statistikám. První je v procentuální úspěšnosti zákroků i v průměru obdržených branek na utkání. Jeho soupeř Lukáš Souček je v obou ohledech až čtvrtý.

CHODOV SPOLÉHÁ NA PŘÍZRAK ZE ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Jasná vítězka kanadského bodování základní části Extraligy žen Martina Řepková táhne svůj tým i ve vyřazovacích bojích. Aktuálně vede produktivitu play-off o 2 body před týmovou spoluhráčkou Terezou Urbánkovou. Na nejproduktivnější hráčku soupeře z Vítkovic Natálii Martinákovou má náskok 7 bodů.

Brankářka Chodova Kristýna Provázková je druhá v úspěšnosti zákroků i v průměru obdržených branek na zápas. Vítkovice své brankářky pravidelně točí. Nikola Příleská má nejvyšší procentuální úspěšnost ze všech. Její kolegyně Lenka Kubíčková je v tomto ohledu až osmá. Příleská má i nejnižší průměr obdržených branek. Kubíčková je třetí.

Obrázek