{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BOLESLAV UKÁZALA NA TEXAS. TATRAN ČEKÁ PLZEŇ

Obrázek ke článku
15. 3. 2017

 Dvojice pro druhé kolo play-off západní první ligy žen jsou známé. Vítěz základní části z Mladé Boleslavi si mohl vybrat z dvou variant, které přicházely v úvahu a volil mezi Plzní a Texasem. Nakonec ukázal na relativně schůdnějšího soupeře z Prahy a na západ Čech tak pojede střešovický Tatran.

První tým po základní se utká se čtvrtým a druhý se třetím. V první lize žen se utvořily dvojice podobně jakoby tomu bylo v ostatních sportech. Mladá Boleslav se rozhodovala mezi Plzní a Texasem a ukázala logicky na nováčka soutěže. Západočešky totiž patří k užšímu výběru favoritů na postup do extraligy a tak by celek z Prahy měl být snazší cestou do dalšího kola vyřazovacích bojů.

„Rozhodovalo kritérium dopravy. Texas je nám blíž a navíc jsme s ním odehráli i dva kvalitní zápasy,“ řekl trenér Boleslavi Martin Šácha. „Tento výběr jsme očekávali. Budeme se snažit favorita série i na postup do extraligy potrápit co nejvíce. Věřím, že půjdeme do zápasů s maximální vervou, budou nás bavit a diváci z nich budou odcházet spokojení,“ odvětil jeho protějšek Tomáš Velechovský.

Druhou dvojici, která bude výrazně vyrovnanější, tak utvoří Tatran Střešovice a Plzeň. Oba celky dělilo po konci základní části od sebe pouze pět bodů. „Těšíme se na tuto sérii, protože jsme s Plzni odehráli skvělé zápasy a právě Plzeň nás může připravit do finálových bojů, pokud chceme pomýšlet na postup do extraligy,“ prohlásil kouč Pražanek, jehož svěřenky v obou případech sice zvítězily.

Západočeský tým však minimálně v domácím prostředí předvedl čeho je schopen, když po první třetině vedl 3:0. Nakonec ale padl 4:8. „Výběr Boleslavi byl logický. Texas je blíž než my z hlediska vzdálenosti. My jen doufáme, že se na Tatran připravíme lépe, než na dva zápasy v základní části, které jsme oba prohrály,“ konstatoval plzeňský kouč Vít Procházka. 

Obrázek