{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BRANKÁŘ SEZONY BAUER: ROČNÍK BYL SEN. V ČEM BOJUJE S BENYM?

Obrázek ke článku
25. 6. 2022

Nejlepším brankářem sezony byl zvolen maskovaný velikán, který letos dovedl národní tým k bronzu a Boleslav ke druhému superligovému titulu v řadě. Jak Lukáš Bauer na tenhle snový ročník vzpomíná, jak se těší na další akci v reprezentačním dresu a v čem na ní budou s Martinem Benešem svádět souboj?

Lukáši, byl jste zvolen brankářem sezony. Co pro vás tohle ocenění znamená?
​Každé takové ceny si člověk musí vážit. Řekl bych, že s přibývajícím věkem je pro mě každý úspěch silnější a emotivnější. Stejně tak se mění i můj postoj k zápasům. Jsem rád, že můžu pořád hrát a ač to tak navenek nevypadá, často mě emoce doženou. Nicméně, když se vrátím k tomu ocenění, mám z něj velkou radost a rád bych poděkoval všem, kteří mi dali svůj hlas. Současně na něm mají z velké části podíl všichni spoluhráči, kamarádi a rodina, hlavně posledně jmenovaným snad jednou budu moct tu podporu vrátit.

V této sezoně jste dosáhl na další zlato v superlize a na bronzovou medaili na mistrovství světa. Jak se vůbec dá něco takového zpětně zhodnotit?
Zhodnotil bych to jedním slovem – sen. Spousta věcí do sebe zapadla, hlavně po lidské stránce jsem mohl být součástí dvou týmů, které si sedly jak na hřišti, tak mimo něj. Právě díky nim se všechno povedlo. Každopádně bych si tam ale ještě nechal malý prostor pro zlepšení. Hrozně bych si přál, abychom v listopadu ve Švýcarsku to období ještě trošku vyšperkovali.


Jednalo se o vaše druhé mistrovství světa v kariéře. Letos jste poprvé byl v pozici brankářské jedničky a hned jste dosáhl na cenný kov...
Pořád jsou pro mě ty vzpomínky hodně emotivní. Po sezoně jsem znovu koukal na některé zápasy a bylo zajímavé sledovat, jak se ty pocity opakovaly. Zoufalství po semifinále, euforie po zápasu o třetí místo. Nikdy bych neřekl, že budu mít takovou radost z bronzové medaile. Ale pořád převažuje vděčnost za to, jaký tým se sešel, jaké příběhy se ve Finsku odehrály. Medaile pro Peteho, který tu pozici neměl vůbec jednoduchou, cesta mladých kluků, kteří bez nervů skočili do mužského florbalu a byli hnací silou toho týmu, nebo splněný sen Benyho, že si může zachytat na MS, okořeněný hned na první dobrou nulou v zápase s Německem.

Kdybyste měl teď hned uvést jeden moment, který vám z tohoto šampionátu navždy utkvěl v paměti, který to bude?
Asi v tuhle chvíli nejsem schopný říct jen jeden, protože se mi jich vybaví opravdu spoustu. Mezi nejsilnější patří určitě Lanýžův bronzový gól a bezprostřední Peteho dojetí nebo třeba velmi upřímný týmový meeting ve druhé fázi turnaje. Současně budu vzpomínat na ochutnávku finských specialit a tu šílenou helsinskou zimu při prvním tréninku.


Nyní vás čeká další reprezentační kemp. Jak se na něj osobně těšíte a co od něj očekáváte?
Na repre kemp se těším hrozně moc. Po letech jsem vynechal jednu akci a teď se zase těším na ten tým, jeho energii a dřinu, která nás čeká. Obzvlášť v letní přípravě je možnost kleknout si do brány vítaným zpestřením. Očekávám náročné tréninky, ale vzhledem k tomu, že se jedná o poslední přípravu před Světovými hrami, tak se určitě budeme věnovat systému a prvkům, které potřebujeme ještě vyladit. A pochopitelně čekám tvrdé boje s Benym ve Wormsech, které už dnešní generace možná ani nezná (smích).

Blíží se také další superligová sezona, v níž bude váš tým sahat po zlatém hattricku. Jak těžký ročník Boleslav dle vašeho názoru čeká?
V posledních letech se superliga vyrovnává. Přijde mi, že už každý umí bránit a efektivně zakončovat. Asi také stárnu, dnešní generace hráčů umí věci, které jsme si my dříve ani nedovedli představit. Sezona bude hrozně náročná. Když pominu všechny repre akce, tak nás s Bolkou čekají tři soutěže – kromě ligy a poháru i Champions Cup, na který se těšíme. Naštěstí po těch covidových sezonách konečně absolvujeme kompletní přípravu a věřím, že fyzicky budeme znovu velmi dobře připraveni. Navíc jsme dobře doplnili kádr, takže jsem sám zvědavý, jak nám to půjde.

Obrázek