{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRANKÁŘKA SEZONY: VYHRAJE MLADÁ NADĚJE, NEBO JI PŘEDČÍ REPREZENTAČNÍ OPORY?

Obrázek ke článku
12. 6. 2019

V kategorii brankářka sezony se rozhodne mezi dvojicí gólmanek národního týmu Janou Christianovou z Chodova a Nikolou Příleskou z Vítkovic. Reprezentační duo doplňuje Martina Franková, která z osobního hlediska prožila vynikající sezonu v dresu Olomouce. Vítěz této kategorie bude vyhlášen při slavnostním galavečeru 21. června.

FINALISTKY KATEGORIE BRANKÁŘKA SEZONY 2018/2019
  • Martina Franková (FBS Olomouc)
  • Jana Christianová (Florbal Chodov)
  • Nikola Příleská (1. SC Vítkovice)​
Martina Franková

Franková je kometou uplynulé sezony. Stala se nejlepší brankářkou základní části v procentuální úspěšnosti zákroků, čímž si vysloužila pozvánku do národního týmu. Ani její fantastické výkony však Olomouci k postupu do vyřazovacích bojů nepomohly. Od nového ligového ročníku má Franková namířeno do hlavního města, a tak se na její výkony mohou těšit příznivci Tigers.

Jana Christianová

Christianová je dlouholetou stálicí české florbalové scény. Zkušená brankářka dotáhla svůj Chodov společně s kolegyní Provázkovou až do superfinále, kde ovšem tváří v tvář své konkurentce z reprezentačního brankoviště Nikole Příleské podlehla. To by v konečném účtování mohlo sehrát významnou roli.

Nikola Příleská

Příleská dotáhla své Vítkovice k titulu, což by jistě mohlo výsledky ankety výrazně ovlivnit. S Christianovou tvoří stabilní reprezentační dvojici a spolu se poměří nejen o vítězství v anketě, ale také o pozici jedničky na blížícím se světovém šampionátu. Nebo jim jejich výsadní postavení naruší nadějná Franková?

další pořadí v TOP 10 BRANKÁŘEK SEZONY 2018/2019

Hned dvojité zastoupení má v elitní desítce vicemistr z Chodova, když se kromě Jany Christianové, která má jisté umístění v TOP3, na šesté příčce umístila Kristýna Provázková. Obě své gólmanky má mezi nejlepšími deseti brankářkami sezony také střešovický Tatran, když Hana Ranochová obsadila pátou příčku a Eliška Drbalová devátou. Stupně vítězů jen těšně unikly Kristýně Horňákové z Panthers Praha.

4. Kristýna Horňáková (Panthers Praha)

5. Hana Ranochová (Tatran Střešovice)

6. Kristýna Provázková (Florbal Chodov)

7.Veronika Tomšová (FBC Ostrava)

8. Kristýna Karli (Tigers Jižní Město)

9. Eliška Drbalová (Tatran Střešovice)

10. Daniela Kreisingerová (FbŠ Bohemians)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek