{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRANKÁŘKOU A BRANKÁŘEM JSOU PRŮBĚŽNĚ VÍTKOVIČTÍ PŘÍLESKÁ A SOUČEK

Obrázek ke článku
25. 1. 2019

Anketa Florbalista sezony nabízí podobu průběžných výsledků. V kategorii brankář má dobře nakročeno k obhajobě prvního místa z minulého ročníku Lukáš Souček chytající za Vítkovice, v dresu stejného klubu nastupuje také Nikola Příleská, která průběžně vládne kategorii brankářek.

Lukáš Souček zvítězil v anketě Florbalista sezony v kategorii brankář v sezoně 2017/2018, na své dobré výkony dokázal navázat také v letošním ročníku a průběžně je opět na první pozici. V prosinci byl gólmanskou jedničkou českého národního týmu na domácím šampionátu, ze šesti utkání vychytal tři výhry s průměrem 3,89 obdržených branek na zápas. V Tipsport Superlize je na tom s průměrem obdržených branek obdobně, momentálně v tabulce třetím Vítkovicím vychytal v Tipsport Superlize jedenáct výher. Oproti minulému roku se pořadím posunul Martin Beneš, brankářské jedničce Sparty pomáhá dobrá obranná hra týmu, ten je totiž s 81 obdrženými brankami nejméně inkasujícím celkem soutěže. Třetí pozice patří druhému reprezentačnímu brankáři Lukáši Součkovi, do TOP10 nakoukl také jeho kolega z Mladé Boleslavi Petr Musil, jež má nejlepší procentuální úspěšnost zákroků v soutěži.

Mezi brankářkami se posunula na první příčku Nikola Příleská, jež má tedy dobře našlápnuto k tomu, aby po dvou letech sesadila z trůnu Janu Christianovou, která je hned za ní na druhé příčce. Příleská vychytala Vítkovicím v Superfinále 2018 zlato a v dobrých výkonech pokračuje i v letošní sezoně, s průměrem 2,6 inkasovaných branek na zápas je nejlepší z celé Extraligy žen. Posun vzhůru oproti loňskému konečnému pořadí zaznamenaly také Martin Franková z Olomouce, jež má největší procentuální úspěšnost zákroků, a Kristýna Horňáková z Panthers, ty se se shodným počtem bodů dělí o třetí místo.

Lídři v anketě brankářů společně trénují mládež ve Vítkovicích

„Klíčem k úspěchu jsou v tomto případě relativně slušné a stabilní výkony jak ve Vítkovicích, tak i v reprezentaci,“ začal Souček s výčtem toho, co ho drží na první příčce. S reprezentací bohužel pro medaili na domácím šampionátu nedokráčel, s Vítkovicemi je na třetí příčce, ale zcela jistě pomýšlí výše. „Letošní sezóna je velmi náročná jak psychicky, tak i fyzicky. Po skončení loňské sezony jsme ve Vítkovicích neměli moc volného času a když k tomu přidáme náročné letní kempy s reprezentací, tak se dá říct, že na odpočinek v létě moc času nebylo. Během sezony už pak na to tréninkové a zápasové tempo jste zvyklí, letos jsem však vstoupil do sezony už lehce unavený,“ ani to ho však nezastavilo v pokračování ve stabilních výkonech.

„Myslím si, že je to především důsledkem toho, jak se nám daří jako týmu. Asi nikdo neočekával, že bychom po velké obměně kádru hrály jak o čelo extraligy, tak finále Champions Cupu. Druhou roli hraje možná to, že jsem poměrně hodně zápasově vytížená,“ pojmenovala Příleská klíčové faktory, které ji vyneslo na průběžné první místo.

Oba lídry ankety Florbalisty sezony v brankářských kategoriích pojí jedno, oba hájí branku stejného klubu – Vítkovic. „Se Součou se o chytání bavíme, ale hlavně kvůli brankářským tréninkům mládeže ve Vítkovicích, se kterými mu pomáhám, když to čas dovolí,“ prozradila vítkovická gólmanka. Mladí brankáři Vítkovicích se tak mají od koho učit.

Brankář sezony 2018/2019 – TOP 10 pořadí po 1. polovině hlasování:

1. Lukáš Souček
2. Martin Beneš
3. Lukáš Bauer

4. Jan Binder
5. Radovan Michajlovič
6. Jan Barák
7. Michal Rebro
8. Štěpán Laja
9. Petr Musil
10. David Rytych

Brankářka sezony 2018/2019 – TOP 10 pořadí po 1. polovině hlasování:

1. Nikola Příleská
2. Jana Christianová
3.– 4. Martina Franková
3.– 4. Kristýna Horňáková

5. Hana Ranochová
6. Kristýna Provázková
7. – 8. Veronika Tomšová
7. – 8. Kristýna Karli
9. Eliška Drbalová
10. Karolína Červová


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje danou polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostane možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek