{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRNO BUDE DĚJIŠTĚM DOMÁCÍHO ŠAMPIONÁTU JUNIORŮ 2021

Obrázek ke článku
31. 3. 2020

Po dlouhých osmnácti letech se do České republiky vrátí šampionát juniorů. Nyní už je také jasné, které české město Mistrovství světa juniorů na jaře 2021 bude hostit – je jím jihomoravská metropole Brno. Juniorské MS se přesune zpět na evropský kontinent po čtyřech letech, v roce 2019 se konalo v kanadském Halifaxu a tehdejší český tým zde vybojoval první titul mistrů světa v historii českého florbalu.

Brněnský šampionát bude hostit Městká hala Vodova, která disponuje dvěma hracími plochami, celý turnaj se tak bude hrát na jediném místě. Brno do role pořadatelského města Český florbal jako organizátor zvolil mimo jiné právě z tohoto důvodu. „Velkou měrou k našemu rozhodnutí přispěl také fakt, že se tato akce těší velké podpoře od města Brna i Jihomoravského kraje, čehož si moc vážíme. Navíc máme s Brnem skvělé zkušenosti ohledně pořádání mezinárodních akcí, konaly se tu například světový šampionát žen v roce 2013 a řada Euro Floorball Tour, naposledy na jaře 2018. Věříme, že tady fanoušci opět vytvoří skvělou atmosféru,“ vysvětlil část důvodů, proč padla volba právě na Brno, prezident Českého florbalu Filip Šuman

Juniorský šampionát se do České republiky vrátí po osmnácti letech, poprvé a naposledy tu florbalisté do devatenácti let o titul mistrů světa bojovali v roce 2003. Právě tehdy vybojovali čeští reprezentanti vůbec první cenný kov z MS v historii tuzemského florbalu, na domácím turnaji skončili třetí.

Český tým má z pozice pořadatele i z pozice elitního světového týmu v této kategorii účast jistou stejně jako dalších osm celků. Zbylých sedm míst však bude třeba obsadit na základě výsledků podzimních kvalifikací. Po doplnění kompletní šestnáctky účastníku proběhne los základních skupin, na který naváže také časový harmonogram utkání.

Obrázek