{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BRNO NAPRAVILO SOBOTNÍ ZAVÁHÁNÍ, ČESKÁ LÍPA SI VYŠLÁPLA NA LITVÍNOV

Obrázek ke článku
4. 2. 2018

Osmi zápasy se v neděli odehrálo kompletní dvacáté kolo skupiny východ a západ v druhé nejvyšší soutěži žen. Brno ve východní skupině navýšilo své vedení, když porazilo Hradec Králové 7:3 a využilo tak zaváhání druhého Vsetína. Florbalová akademie využila toho, že vedoucí Plzeň měla tohle kolo volno, a stáhla její náskok na šest bodů. Dařilo se i poslední České Lípě, která udolala Bivojky z Litvínova.

V sobotu vedoucí Brňanky odjely s prázdnou z Vysokého Mýta, a tak si proti Hradci Králové potřebovaly spravit chuť. Neměly to ale vůbec jednoduché, neboť hráčky Hradce byly v prvních dvou třetinách vyrovnaným soupeřem. V té poslední už ale domácí florbalistky ukázaly svou sílu, třemi góly soupeři odskočily a dotáhly zápas do důležitého vítězství. A vzhledem k tomu, že Vsetín ztratil body doma s Aligátorkami, tak si Brno upevnilo své průběžné prvenství.


Florbalová akademie MB si v nedělním zápase vyšlápla na čtvrtý Chomutov, kterému na jeho palubovce nastřílela devět gólů. Velkou měrou se o to zasloužila Eliška Mrázková, té se podařilo v zápase nastřílet hattrick. Pro tým to byly důležité tři body, neboť vedoucí Plzeň měla volno, a tak se Florbalová akademie mohla dotáhnout na rozdíl šesti bodů. Tuto ztrátu mohou navíc ještě stáhnout, protože stále mají odehráno o jeden zápas méně.


Letošního třetího vítězství se dočkaly v dvacátém kole hráčky České Lípy, které zaskočily Bivojky na jejich palubovce a vyhrály 9:7. Litvínovským ženám nevyšla prostřední třetina, když ji prohrály vysoko 0:5, a ať se v poslední třetině snažily, tak tenhle náskok už stáhnout nedokázaly.


Výsledky 20. kola:

Skupina východ:

Florbal Vsetín - PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 5:6

SK Jihlava - FTC Vysoké Mýto 8:4

itelligence Bulldogs Brno - IBK Hradec Králové 7:3

FBC Dobruška - FBŠ Jihlava 14:1


Skupina západ:

Banes Florbal Soběslav - FBC Texas 7:10

SK BIVOJKY LITVÍNOV - FBC Česká Lípa 7:9

Florbal Chomutov - Florbalová akademie MB 0:9

Wizards DDM Praha 10 - 1. FbK Tábor 10:4


Foto: www.bulldogs.cz​


Obrázek