BRNO PORAZILO DĚČÍN 5:2 A NA MČR KONČÍ NA SEDMÉ POZICI

8. 5. 2016

Děčínský celek nestačil na rychlejší hru Bulldogs, kteří jim dvakrát v zápase udělili dva góly vždy v rychlém sledu za sebou. Brno tak odjíždí s výhrou 5:2 a na turnaji skončilo sedmé.

2 : 5
0:21:11:2 -:-
Branky: 12. Michal Derevlanyj, 23. Michal Derevlanyj - 5. Lukáš Vaněk, 5. Ondřej Kučera, 20. Adam Urbánek, 23. Martin Fajt, 24. Martin Fajt

Snaha posunout hru před bránu soupeře byla na obou stranách. Do horké situace se však dostal hlavně děčínský brankář Simeon Trapani a to v čase 4:42, kdy mu Lukáš Vaněk uštědřil první gól a bleskově šest sekund poté Ondřej Kučera druhý. Perné chvilky měl i potom, protože jeho tým byl v oslabení, když zahrál jejich Martin Vybíral rukou.

Kvůli špatnému střídání vstoupilo Brno do nové třetiny v oslabení, čehož následně využili děčínští hráči a snížili stav na 1:2. Usilovný tlak po celou třetinu jim ale nic dalšího nepřinesl, ba naopak. V poslední minutě vstřelil Adam Urbánek třetí branku do sítě Děčína.

Dvě branky za sebou rozhodly

Brno na začátku třetí třetiny inkasovalo gól od Michala Derevlanyje. Vyrovnání klání o sedmé místo bylo na dosah. Zde však tvrdě udeřil Martin Fajt, jenž vystřelil hned dvě rány do soupeřovy branky minutu po sobě a snížil tak rapidně šance Děčína na obrat. I když brněnští florbalisté hráli poslední minuty v oslabení, skóre se nezměnilo, a tak vyhráli 5:2.

Autor fotografie: Jiří Šafařovský