BRONZOVÉ MEDAILE PRO CHODOV A OSTRAVU, FINÁLE ELITY BEZ ČESKÉ ÚČASTI

12. 8. 2017

Parádní akce, skvělé góly a spousta radosti. Takto vypadaly vyřazovací zápasy takřka všech kategorií. Nejvíce to jiskřilo opět mezi elitními a zahraničními celky, s jejichž přítomností se vypořádali nejlépe florbalisté Chodova společně s jejich ženskou složkou a ostravský FBC. Těmto třem týmům visely po semifinálovém střetnutí na krku bronzové medaile.

Tři čeští účastníci ve čtvrtfinále, z toho pouze jeden postupující. Svou úlohu zvládl nejlépe pražský Chodov, který vše dotahoval na poslední chvíli. Během poslední minuty čtvrtfinále přišlo vyrovnání ze stavu 5:2 a Pražané nakonec ovládli samostatné nájezdy, po nichž se s letošním Czech Openem rozloučili muži Wileru-Ersigen. Mladá Boleslav nestačila na výkon Falunu, jenž často sklízel potlesk přítomných fanoušků za předvedené kombinace. Švédští mistři si zahrají v neděli finále turnaje proti Pixbu Wallenstam, které na začátku dne postoupilo přes výpravu Michala Jedličky.

Celek z Jižního Města udělal nejdůležitější krok proti EräViikingit. Proti Finkám rozhodla tři a půl minuty před koncem duelu Johana Vrbová. Na finále však Chodov již nedosáhl. V cestě českým hráčkám stály opět soupeřky z Malmö – remízový stav rozsekla vítězným nájezdem Ellen Rasmussen. Skvělou stopu zanechaly svěřenkyně Jakuba Robenka, jež si poctivým výkonem vysloužily bronzové medaile. Nejdříve ustály nápor Tigers, kde rozhodly o postupu v nájezdech, poté bylo nad jejich síly Pixbo. Diváci se tak mohou těšit na ryze švédský finálový zápas.