{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

BULLDOGS SÁHLI KE DRUHÉ TRENÉRSKÉ ZMĚNĚ V TÉTO SEZÓNĚ

Obrázek ke článku
12. 1. 2018

Tradiční klub z Brna zůstává ve výsledkových problémech. Právě špatná herní forma Bulldogs je důvodem už druhé výměny trenérů v aktuální sezóně. K superligovému mužstvu se vrátil Rostislav Kohút, který nahradil dosavadního kouče Filipa Vítka.

Kohút byl členem realizačního týmu Brňanů v sezónách 2014/15 a 2015/16, kdy postoupili do semifinále Tipsport Superligy. U hlavního mužstva se objevil také v minulém ročníku, ale zapojil se do pouhých devítí utkání. „Bylo otázkou času, kdy se vrátím. Vždycky jsem chtěl a vždycky budu chtít trénovat v superlize a zároveň se věnovat mládeži,“ prohlásil Kohút. Po Janu Kadlecovi a Filipu Vítkovi se tak stal již třetím letošním trenérem buldoků.

Jako důvod svého návratu uvedl, že teprve v nejvyšší soutěži si člověk uvědomí, o co jde při přípravě mládežnických kategorií. „Chci ve florbale něčeho dosáhnout, proto jej dělám. Načasování mohlo být samozřejmě lepší, ale teď nezáleží na mně. Jde o klub,“ pokračoval Kohút. Za největší motivaci označil možnost pomoci Bulldogs. Jasno má i v tom, co může týmu přinést: „Chci zlepšit organizaci hry, nasazení hráčů a jejich psychiku.“

Kohútovo působení ovšem začalo komplikací. Bulldogs padli 2:5 s Otrokovicemi, což znamenalo jejich pátou porážku v řadě. „Prohráli jsme, takže zápas nemohu hodnotit pozitivně. Na druhou stranu jsem trenér, který dokáže i v nepovedeném utkání nalézt pozitivní věci,“ řekl brněnský kouč. Proti Panthers však dominovala spíše negativa. „Nebudu se vymlouvat. Až na výjimečné pasáže se nám nedařilo kontrolovat hru, špatně jsme bránili a soupeř těžil z brejků. Takto se určitě prezentovat nechceme a nebudeme,“ pojmenoval Kohút nedostatky týmu.

O volbě angažovat právě Kohúta se vyjádřil sportovní manažer Bulldogs Ondřej Pavlica. „Restart výkonnosti pod Filipem Vítkem se nepodařil. Rozhodli jsme se tak uzavřit kruh celoklubové koncepce pojetí florbalu od mládeže až po A-tým,“ přiblížil. Vítek přesto mužstvu výrazně pomohl a Pavlica mu vysekl velké poděkování.

„Z mládeže nám postupně dorůstají kvalitní hráči, které systém pod vedením Rosti Kohúta a Davida Kyzlinka již několik let vychovává. Celkově se jedná o řešení s výhledem do budoucna,“ doplnil zástupce vedení oddílu. Jednotné pojetí hry má brněnským florbalistům usnadnit nástup na vrcholovou úroveň. „Tímto chceme také vyslat jasný signál našim mladým hráčům, že jsou to především oni, s nimiž chceme spojit budoucnost,“ řekl Pavlica.

Jako hlavní přednosti Kohúta vyzdvihuje sportovní manažer odborné znalosti, precizní přípravu detailů a naprostou oddanost kolektivu. „Zároveň víme, že i Rosťa Kohút potřeboval čas vyspět jako osobnost, protože k nám do klubu přišel v poměrně mladém věku a musel nabrat zkušenosti,“ vzpomínal Pavlica. Podle něj tak nyní dokáže s dostatečným klidem a nadhledem komunikovat na potřebné úrovni i s dospělými hráči.

S ohledem na průběh sezóny museli Brňané přehodnotit své výsledkové cíle. „O postupu do play-off se už nemá smysl bavit, což je pro nás obrovské zklamání. Bude se jednat o jednu z nejhorších sezón, ne-li vůbec nejhorší v historii klubu,“ sdělil Pavlica. Celý tým v čele s Kohútem proto bude mít za úkol co nejdříve ukončit nepodařený ročník, aby hráči měli čas na vstřebání neúspěchu a poučení se z něj. „Dále bude potřeba systémově pracovat s čistou hlavou na přípravě na nadcházející sezónu,“ uzavřel téma Pavlica.

Obrázek