{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BULLDOGS ZTRATILI BOD S PETROVICEMI, BUDĚJOVICE ZÍSKALY DŮLEŽITÉ BODY

Obrázek ke článku
26. 1. 2020

Nedělní večer přinesl v prvoligové soutěži mužů hodně těsné výsledky. Nejlépe si v dosavadním průběhu vedou stále buldoci a Karlovy Vary. Základní část se rychle blíží ke svému konci a velmi cenné vítězství vybojovali florbalisté Jaroměře a Českých Budějovic.

Štíři své venkovní utkání v Havířově začali velmi dobře, když se jim podařilo využít naskytnuté příležitosti ke skórování a po dvaceti minutách mohli být spokojeni s dvoubrankovým náskokem. I přes zvýšnenou snahu Slovanu se domácím hráčům nepodařilo výsledek překlopit na svou stranu a dopřáli svým protivníkům pojištění desáté pozice. Pražský Start zazářil hlavně v první části hry, během níž nastřílel pět gólů, avšak o vedení mohl Start98 v závěru přijít, když Znojmo postupně mazalo manko soupeře. Jihomoravané ale v závěrečných vteřinách nestihli srovnat, a tak z hlavního města odjeli poraženi.

Petrovice otočily ztracený zápas a odvezly si z Brna bod za prohru v samostatných nájezdech. Svěřenci Petra Koutného prohrávali už 0:4, ve třetí periodě vymazali vedení buldoků, avšak v dovednostní disciplíně padli. Chomutov před více než dvěma stovkami diváků otočil duel s Kladnem a zvítězil 6:4. Dorovnal tak bodovou ztrátu na třetí příčku, o kterou se dělí právě se svým nedělním soupeřem a Ústím. Daniel Tychtl dopomohl šesti kanadskými body za čtyři góly a dvě nahrávky k výhře havířovského Torpeda nad Gullivers, čímž udržel svou pozici zajišťující účast ve vyřazovací fázi. 

Muži z Jaroměře trpělivým výkonem zdolali Rožnov pod Radhoštěm a díky třem získaným bodům stále zůstávají na pozicích ve středu tabulky. Sršni to neměli ale vůbec jednoduché, když dorazili k soupeři v okleštěné sestavě, přesto Sokol potrápili a drželi krok po celých šedesát minut hry. 

Výsledky 22. kola 1. ligy mužů

TJ Slovan Havířov - FBC Štíři Č. Budějovice 4:5

TJ Znojmo LAUFEN CZ - FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 7:8

Bulldogs Brno - Z.F.K. AQM Petrovice 5:4pn

HEROS Florbal Chomutov - Kanonýři Kladno 6:4

Florbal Exelsior Havířov - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:4

TJ Sokol Jaroměř - 1. FBK Rožnov p/R 5:3

Obrázek