{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

BYL TO DŮLEŽITÝ A DOBRÝ START DO NOVÉHO CYKLU, HODNOTÍ KETTUNEN

Obrázek ke článku
13. 9. 2019

Česká florbalová reprezentace se po takřka desíti měsících od MS v Praze představila v ostrém mezinárodním utkání. Na Polish Open zanechala dobrý první dojem, když zvládla dotáhnout do vítězného konce všechna tři utkání včetně toho klíčového se Švýcarskem (4:3pn). Není tak divu, že trenér Petri Kettunen byl spokojen, i když udržení koncentrace dávalo hráčům na startu sezony trochu zabrat. Promluvili jsme s ním i o obměněném realizačním týmu a atmosféře po vstupu do nového cyklu.

Jaké bylo po deseti měsících nastoupit k utkání?
Samozřejmě bylo skvělé si po tak hodně dlouhé době zase zahrát. A také důležité, abychom věděli, na čem aktuálně jsme.

V týmu se objevilo hned sedm nováčků, což je poměrně dost. Splnili vaše očekávání? Kolik hráčů plánujete v tomto cyklu vyzkoušet?
Všichni v Polsku na nás zanechali docela dobrý dojem a nadále je budeme sledovat. Co se týče druhé otázky, tak bych nechtěl předjímat, kolik hráčů v tomto cyklu projde přípravou.

Jaký aktuálně je profil adepta na nominaci do národního týmu?
Vzhledem k tomu, že chceme být agresivní v obraně a být vždy připraveni vyrazit do protiútoku, musí mít velmi dobrý přístup k obranným činnostem a výbornou kondici. Také musí být schopni efektivně řešit útočné situace. To jsou opravdové základy toho, co potřebujeme. Ale stále je to u národního týmu úplně jednoduché - chceme zkrátka výborné hráče. (úsměv)

Obměněný je také trenérský tým, jeho novými členy jsou Pavel Brus a Michal Rybka. Vstoupili jste do spolupráce pravou nohou?
Jsem spokojen, probíhá mezi námi velmi otevřená a upřímná komunikace. Prošli jsme si i nějakým přením, ale takhle to v reprezentaci má být. Každý názor či pohled si navzájem oponujeme a ze spolupráce s Pavlem, Milanem i Michalem mám dobrý pocit.

Změnila se atmosféra týmu poté, co opadl tlak domácího MS?
Myslím, že týmový duch i atmosféra jsou na stále stejně dobré úrovni. Byl to dobrý start, hráči to reflektovali i ve zpětné vazbě. Ale musíme takové nastavení nadále opečovávat, abychom na tom byli co nejlépe na MS. Všichni jsme společně za atmosféru v týmu zodpovědní a je to i o každodenních maličkostech.

Velmi dobrý zápas jste odehráli se Švýcarskem, které do Polska přijelo s takřka stejným týmem, jaké mělo na MS. I to přispělo k dobré náladě?
Ano, jiní tam byli asi jen dva hráči, ale nyní je září 2019 a nijak s tím příliš nekalkulujme. Sehráli jsme s nimi dobrý zápas, představili jsme se s výbornou defenzivou a těžké momenty jsme dokázali ustát. Švýcaři skórovali jen po našich hrubých individuálních chybách, takže pokud budou hráči schopni být soustředěni a zaměřeni na malé detaily ve hře po celých 60 minut tak můžeme dosahovat kvalitních výsledků.

Podařila se vám i další dvě utkání, ale určitě se dalo také pár věcí vytknout.
Můžeme říct, že polovina zápasu se Slovenskem nebyla příliš ideální. Jakmile se přestanete jen trochu koncentrovat, začíná se váš výkon odchylovat od optimálního. Na druhou stranu musíme si přiznat, že sotva skončila letní příprava a udržet vysokou míru soustředění po celých 60 minut je pro hráče o něco složitější než v jiných fázích sezony. S Polskem jsme měli problémy v poslední třetině, ale ani ne tak kvůli ztrátě koncentrace, zamíchali jsme sestavou a hráči se trochu hledali.

V listopadu se poprvé v tomto cyklu střetnete s TOP 3 na EFT ve Finsku, jaké si vezete cíle tam?
Bude to vlastně předposlední EFT před světovým šampionátem (jarní EFT byla zrušena, pozn. red.), takže budeme mít hodně práce s vyhodnocováním, zdali hráči dokáží plnit to, co potřebujeme, jelikož příští podzim už bude na nějaké testování pozdě. Ale pár nováčků si jistě vyzkoušíme. Nyní startuje sezona ve všech ligách a budeme pečlivě sledovat počínání hráčů v klubech, i to rozhodne o jejich případné nominaci.

​​

Obrázek