{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

CE LIGA JUNIORŮ: VÍTKOVICE BEZ PROHRY, HATTRICK ČEKÁ NA PRVNÍ TRIUMF

Obrázek ke článku
26. 12. 2021

Nejvyšší juniorská soutěž se již přehoupla do své druhé poloviny. Základní část soutěže začíná postupně vrcholit, zbývá totiž odehrát už pouze devět kol. Jasný vládcem soutěže jsou prozatím Vítkovice, které neztratily ani bod. Na první vítězství naopak stále čeká brněnský Hattrick. 

Dominance Vítkovic 

Jasného krále má zatím CE liga juniorů. Jsou jím Vítkovice, které i jsou po třinácti odehraných duelech nadále stoprocentní. Vítkovické zdobí především útočná fáze, nastříleli úctyhodných 141 gólů, což je o 31 více, než má na kontě druhý Tatran. Hned v devíti duelech nasázeli Vítkovičtí do branky soupeřů dvouciferný počet branek, což skvělou ofenzivu jen potvrzuje. Bodově se nejvíce činí Adam Palčinský, který společně s ostravským Lukášem Pobořilem vede se třiceti sedmi body produktivitu celé soutěže. O pět bodů méně má další ofenzivní lídr Jáchym Kuběna. 

Vyrovnaná tabulka

S jedenáctibodovou ztrátou na lídra soutěže poté okupuje druhou pozici Tatran Střešovice, jež má na svém kontě bodů 28. V dresu pražského klubu řádí především dvojice Vojtěch Panuška a Marek Hozman, kteří stihli dohromady nasbírat už 68 bodů. První zmiňovaný se již ukázal i v Livesport Superlize, kde se v posledním zápase s Black Angels blýskl hattrickem. 

Dále je poté tabulka velmi vyrovnaná. Již zmíněný Tatran a šestou Spartu totiž dělí pouze pět bodů. Mezi dva pražské celky se vměstnal ještě další jejich městský rival z Chodova, Ostrava, a také Mladá Boleslav, která neprožívá povedené období. Po sedmi stoprocentních kolech přišla série pěti porážek, díky které se středočeský tým propadl až na pátou příčku. Pozitivem pro ně je určitě fakt, že před vánoční přestávkou dokázali sérii proher přerušit, v prodloužení totiž přemohli Black Angels a do nového roku budou vstupovat s vítězstvím v zádech. 

Bitva o elitní osmičku 

Velký boj poté bude i o elitní osmičku, o kterou zřejmě zabojují Black Angels, Pardubice, Panthers Praha a své do toho může říci určitě i Liberec. Black Angels projeli kvalifikační skupinu pouze s jednou porážkou, v hlavní fázi sezony už to ale tak růžové není. To samé se dá říci i o Pardubicích. Ty však začaly CE ligu hrůzostrašně, v Ostravě inkasovali dvě vysoké porážky od Vítkovic a FBC. Od té doby však Východočeši pokračují ve vzestupné tendenci svých výkonů, zaskočit dokonce dokázali i pražskou Spartu. 

Trnitější průchod do nejvyšší soutěže měli Panthers Praha, pro které jde o první ročník mezi elitou. Pražský celek srážejí zatím kolísavé výsledky. Panthers dokázali zaskočit Chodov, zároveň však nezvládli důležité bitvy s Black Angels či Pardubicemi. Trápí je především obrana, inkasovali už 113 branek, což je po Liberci druhé nejvyšší číslo v soutěži. Pražany musí před druhou necelou polovinou soutěže děsit také to, že se budou muset obejít bez hráčů ročníku 2002, kterých nasadili v této sezoně již jedenáct a byli oporami týmu, to je pro Panthers do bitev o vyřazovací boje citelné oslabení. 

Trápící se Kladno s Hattrickem Brno 

Komu se zatím moc nedaří, tak to je Kladno a Hattrick Brno. Brňané ztratili v kvalifikační skupině pouze tři body, v nejvyšší soutěži však stále na vítězství čekají. Během sezony došlo v realizačním týmu k výměně trenéra. Díky změně kouče u klubového áčka se přesunul k juniorům Marek Fiala, ani ten však k výhře zatím nepomohl. Oba poslední zmiňované týmy trápí především produktivita. Hattrick nasázel do branek soupeřů padesát branek, Kanonýři dokonce ještě o jednu méně, což jsou jednoznačně nejnižší čísla v soutěži. Pokud se jeden či druhý celek chce odpíchnout z dolních pater tabulky, tak tento ukazatel bude muset v dalším průběhu sezony vylepšit. 

Obrázek