{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ČEKÁ NÁS VYHROCENÁ SÉRIE, VÍ PO POSTUPU LANGER. HRÁL ZRANĚNÝ

Obrázek ke článku
30. 3. 2022

Ve švédské SSL zůstává ve hře poslední český hráč. Filip Langer vyválčil s Kalmarsundem postup do semifinále, kde narazí na Vaxjö. „Bude to extrémně vyhrocená série. Očekávám strašně moc soubojů a peklo na obou stadionech, protože je to místní derby,” říká před bojem v nejlepší čtyřce český reprezentant, který dokonce odehrál poslední zápas v sérii zraněný.

Série mezi Kalmarsundem a Helsingborgem si nakonec vyžádala šest zápasů. V tom posledním zvítězil celek z provincie Småland 4:3. Jednou asistencí se na rozhodujícím výsledku podílel také Langer, který asistoval Albinovi Hedstalovi na třetí branku. Zajímavé ale je, že předtím kvůli zranění podstatnou část zápasu vynechal. „Má diagnóza byla taková, že budu schopen nastoupit nejdříve příští týden, ale léčilo se to rychle. Cítil jsem se dobře při rozcvičce a i během zápasu jsem se rozcvičoval a s trenéry jsme se dohodli, že od půlky zápasu naskočím do hry,” říká střelec bronzového gólu z posledního mistrovství světa.

Filipe, máte za sebou první čtvrtfinálovou sérii play-off v SSL. Jaká byla? 
Byla velice vyrovnaná. Vypadala přesně tak, jak jsme očekávali, a sice, že se bude hodně bránit a čekat na brejky. Všechny zápasy byly neuvěřitelně vyrovnané. Myslím si, že velkou roli hrála naše fyzická připravenost a to, že jsme v zápasech měli víc balonek. Bez míčku se člověk unaví rychleji, což rozhodlo v náš prospěch. Helsingborg měl sice hodně šancí, ale většinu z nich si vypracoval pouze z brejků, jinak většinu času bránil a to si myslím, že sérii rozhodlo.

„Věřím, že ještě není konec toho příběhu, který tu napíšu nejen já, ale my jako tým.”

Filip Langer, FBC Kalmarsund

Je známé, že play-off je jiná soutěž. Bylo to poznat i na tempu zápasů a lišila se utkání oproti duelům v základní části?
Tempo je opravdu velké. Rozdíl byl hlavně v soubojích a celkovém nasazení, hlavně do obrany, kdy se oba týmy snažily udělat všechno precizně a poctivě dozadu. V tom byl podle mého Helsingborg lepší oproti základní části, kde jsme je dvakrát porazili. Sem tam udělali nějakou chybičku v obraně, ale teď jich udělali méně. I přesto však nějaké přišly. Každopádně atmosféra play-off odpovídá i nasazení. Na naše zápasy navíc chodilo v průměru přes tisíc diváků, což je nádherné a opravdu to tomu sportu dodává jiné grády. Fanoušci navíc opravdu fandí a stávají se opravdu fanoušky a nikoliv jen diváky, což je o to hezčí a zábavnější a opravdu moc si to tady užívám.

Teď vás čeká semifinále. Co od něj očekáváte?
V semifinále máme Vaxjö, takže to bude extrémně vyhrocená série. Očekávám strašně moc soubojů a peklo na obou stadionech, protože je to místní derby, což je nádhera pro florbal, pro fanoušky odtud ze Smålandu a samozřejmě i pro nás pro hráče. Lepšího soupeře jsme si do semifinále nemohli ani přát, protože je to blízko a nebudeme tak ovlivněni nějakou dlouhou cestou. Zápasy jsou nasáčkované hodně za sebou. Mám pocit, že se hraje obden a moc volna tam tedy nebude. Bude to velký boj a moc se na to těším, protože tohle jsou přesně ty zápasy, které hráče nejvíc posouvají, kvůli kterým florbal hraje a pro mě jsou nejvíc zábavné.


Posbíral jste po postupovém zápase nějaké reakce od lidí z Česka?
Fanoušci mě sledují poctivě. Ti nejskalnější se mi po zápasech ozývají, ale teď po postupu do semifinále se mi ozvalo ještě víc lidí. Je moc hezké, že mě takhle na dálku sledují a podporují. Velmi si toho vážím, protože si uvědomuji, že to není samozřejmé. Liga je daleko a není jednoduché ji sledovat, ale vím, že někteří koukají i na highlighty a pak mi píšou, což je moc pěkné. Vážím si toho, protože vidím, že to spoustu nejen mladých hráčů motivuje. Věřím, že ještě není konec toho příběhu, který tu napíšu nejen já, ale my jako tým. Ať už v této sezoně, v té příští, anebo v dalších letech.

V posledním zápase série s Helsingborgem jste nastoupil se zraněním. Můžete nám přiblížit, jak na tom aktuálně jste?
Po zápase jsem měl ještě nějakou terapii a necítil jsem se ještě úplně nejlépe. Odehrál jsem zápas, který jsem původně ani hrát neměl. Má diagnóza byla taková, že budu schopen nastoupit nejdříve příští týden, ale léčilo se to rychle. Cítil jsem se dobře při rozcvičce a i během zápasu jsem se rozcvičoval a s trenéry jsme se dohodli, že od půlky zápasu naskočím do hry. Strašně moc jsem se na to těšil. Byl jsem odpočatý a i když mě ta noha trochu bolí, tak mám teď týden na regeneraci. Věřím, že se to dá do kupy a budu zdravotně ready. Péče, kterou mi náš fyzioterapeut poskytl, byla super a hlavně díky tomu jsem mohl tak brzy hrát, ale zároveň si myslím, že je to i odraz toho, jak žiji a že se o sebe starám. Být schopen nastoupit po týdnu je dobré a věřím, že se to nezhorší. Budu dál rehabilitovat. Dávám tomu vše a právě kvůli tomu, abych podobné těžkosti zvládal lépe, je hlavním důvodem, proč o sebe pečuji.

Obrázek