{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

BOJ NA OSTŘÍ NOŽE! KRNOV "PŘELAJKOVAL" NOVÝ BOR

Obrázek ke článku
9. 6. 2021

Druhá čtvrtfinálová série přinesla opravdu napínavý boj! Do semifinále Virtuálního ČEPS cupu nakonec postoupila základní škola z Krnova, která v přetahované proti Novému Boru nasbírala více hlasů.

Ve druhém čtvrtfinále rozhodovaly opravdu maličkosti. Prvního semifinalistu z Bíliny, který jasně dominoval, doprovodí právě Krnov. V jednu chvíli byla napínavá vřava mezi ním a Novým Borem dokonce na rozdílu jediného hlasu. 

Nakonec ale základní škola z města, které leží u polských hranic a je pomyslnou bránou do Jeseníků, zvítězila, rozdíl byl ale opravdu malý – pouhých 51 hlasů. S celkovým ziskem 545 hlasů ale překonala prvního semifinalistu o téměř 150 "lajků".


Souboj Čech s Moravou a Slezskem. Tak by se daly nazvat všechny čtvrtfinálové série. Krnovu patřilo po kvalifikačním kole druhé místo, které uhájil před bronzovými Poděbrady. „Určitě je to radostný úspěch a do play-off půjdeme s cílem se dobře umístit,“ hlásila před čtvrtfinále ředitelka krnovské školy Mgr. Monika Ondrová.

Klíčem k umístění na druhé příčce byla dobrá práce s žáky napříč všemi třídami. „Všechny žáky jsme seznámili s projektem Virtuální ČEPS cup a dobře je motivovali,“ odhalila recept na dobré umístění, který zřejmě zapůsobil i nyní.

Nový Bor si pak zajistil účast ve vyřazovacích bojích sedmou příčkou a o semifinále se popere právě s celkem z města, nad nímž se tyčí rozhledna Cvilín. „Pro nás je to obrovských úspěch, protože se florbalu na naší škole věnujeme od samotných počátků a dodáváme kvalitní hráče do FBC Česká Lípa,“ řekla Mgr. Zdeňka Slavíková.

Podle ní si žáci vybojovali postup svépomocí, v hlasování na Facebooku Českého florbalu už ale veřejnost hrála velkou roli. „S žáky celého druhého stupně jsem chodila v hodinách TV, kdy se ještě nemohlo cvičit, na PC a vyplňovali jsme soutěžní kvíz. Jiné školy zapojily i veřejnost, ale přijde mi to nefér, pokud je to soutěž škol. I tak to beru jako super úspěch,“ popsala.


PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘŮ

Základní škola v Žižkově ulici byla v Krnově založená v roce 1976. O dvaadvacet let později byla sloučená se sousední školou a vznikla tak jedna instituce s kapacitou až 730 žáků. „Naše škola je zaměřena na výuku jazyků, sport a máme hudební třídy. Fungují u nás sportovní kroužky, vedeme atletiku i pro žáky z ostatních škol, pořádáme okrskové i okresní turnaje v kolektivních sportech,“ popisuje ředitelka Ondrová.

Co se týče podmínek pro sportovní rozvoj, tak tam si žáci nemají nač stěžovat. V roce 2017 totiž došlo k rekonstrukci školního hřiště a vznikl tak moderní sportovní areál, který dle slov Ondrové využívá mimo vyučovací hodiny pro pohybové aktivity i široká veřejnost.


Novoborská škola na náměstí Míru má opravdu velkou tradici. Její základy byly položeny již roku 1763 a svým žákům poskytuje opravdu širokou škálu zaměření – například na sport, jazyky, polytechniku a samozřejmě dává speciální péči nadaným žákům, kterým pomáhá růst.

Co se týče úspěchů, tak tam Slavíková vypichuje mimo jiné opakované úspěchy dívek v krajských kolech ve florbale, volejbale či přespolním běhu. „Ráda bych ještě zmínila úspěchy v soutěžích Vex Challenge a také v předmětových olympiádách. Za cíle si jistě klademe spokojené a vzdělané žáky, kteří budou rádi chodit do naší školy,“ doplňuje.


Čtvrtfinálové série mají dva termíny – od pondělních 9.00 do středečních 9.00 a od středy 9.00 do pátku 9.00. Vyhlášení výsledků poté proběhne zhruba dvě hodiny po ukončení hlasování.


PROGRAM ČTVRTFINÁLE VIRTUÁLNÍHO ČEPS CUPU:

ZŠ Bílina – ZŠ Vratimov | Výsledek: 392:174, postupuje Bílina.

ZŠ Krnov – ZŠ Nový Bor | Výsledek: 545:494, postupuje Krnov.

ZŠ Poděbrady – ZŠ a MŠ Ostrava–Výškovice | Výsledek: 444:239, postupují Poděbrady.

ZŠ Třeboň – ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh | Výsledek: 876:1008, postupuje Ostrava-Zábřeh.

​​

Obrázek