{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ČEPS CUP MÍŘÍ DO NÁRODNÍHO FINÁLE. CHLAPECKÝ ŠAMPION VYŘAZEN, OBHÁJKYNĚ Z LUTÍNA STÁLE VE HŘE

Obrázek ke článku
19. 3. 2019

Třicet dva nejlepších týmů z celého Česka už takhle urazilo obdivuhodnou cestu. Tu mohou ještě vyšperkovat účastí na republikovém finálovém turnaji v Ostravě. Cesta k němu povede přes národní finále východ nebo západ. Na každém budou připravena tři volná místo pro nejlepší dívky a tři pro chlapce. Nejdřív je ale třeba prokousat se národním turnajem.

Pozorní fanoušci, kteří ČEPS cup dlouhodobě sledují, naleznou mezi postupujícími známá jména. Především v dívčí kategorii upoutá Lutín. Loňské turnajové suverénky působí dojmem největších favoritek i letos. Výhodou je pro ně i skoro domácí prostředí. Východní národní finále totiž tradičně hostí Olomouc.

Černým, nebo spíš v tomto případě černo-bílým „koněm“ turnaje jsou Strašecké zebry. Tradiční účastnice závěrečných kol jsou hladové po velkém úspěchu. Dočkat by se ho mohly právě letos.

Také mezi chlapci lze nalézt velká jména. Mladoboleslavská Šestka je tak trochu florbalovou školou, což potvrzuje i postupem do top osmičky západu. Na druhé straně si nelze nevšimnou ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu, která taktéž každoročně bojuje o nejvyšší nejen regionální příčky. Nejsou to ale jen tito zdánliví papíroví favorité, kdo bude chtít uzurpovat jednu ze tří postupových pozic v rámci svého turnaje.

Mezi děvčaty se krom zeber o postup poperou Pohodový 100D, Benešovka Písek, ZŠ Dubí, ZŠ Campanus, ZŠ Smržovka, ZŠ Jih Mariánské Lázně, Libušinka, Trutnovské tygřice, Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha Choceň, ZŠ a MŠ Horní Brno, Luhačky, Orlice, ZŠ Na Pražské a Pohořačky.

Chlapeckého turnaje se zúčastní nejen Šestka s Brodem. Bude to také ZŠ Slovanka Česká Lípa, Pětadvacítka, Panteři Cheb, Fryčováčci, Pšované, Vojnovičováci, ZŠ FLČ Strakonice, ZŠ Edvarda Beneše, ZŠ TGM Moravské Budějovice, Předměřice nad Labem, Buldoci, ZŠ Trávník, Flyboys a Slovaňák.

Národní finále startují pražským dívčím turnajem pro západ 25. března. O den později se představí na Děkance chlapci. 28. března se v olomoucké hale na Rooseveltově ulici sejdou nejlepší dívčí týmy východu. 29. března pak budou známá jména postupujících chlapců.

Finálový turnaj je na programu 15. dubna, tedy den po Superfinále florbalu 2019.

​​

Obrázek