{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ČEPS CUP POKROČIL DO KRAJSKÉ FÁZE. CHLAPECKÝ ŠAMPION STÁLE VE HŘE, DĚVČATA HLEDAJÍ NOVÉ KRÁLOVNY

Obrázek ke článku
20. 1. 2020

Při pohledu na loňské republikové finále se mohlo na první pohled zdát, že se hrála tak trochu jihomoravská liga. Jak vítěz chlapeckého, tak i dívčího turnaje totiž hájil čest kraje kolem moravské metropole. Jenže v ročníku 2019/2020 je všechno jinak. Tedy minimálně z pohledu děvčat. Královny z Dolních Bojanovic totiž vypadly hned v prvním kole. Chlapečtí šampioni jsou však stále ve hře.

ČEPS cup chlapci

Do letošního ročníku se přihlásil druhý nejvyšší počet družstev v historii. Mezi chlapci napříč republikou nechyběla řada zajímavých jmen, která se nesmazatelným písmem zapsala do historie tohoto turnaje. Na západní straně Česka je tradičně silně zastoupený Středočeský kraj. Každoročně zde bodují mladoboleslavská Šestka, Jeseňáci z Jesenice či Kozlové z Kolína.

Na Karlovarsku se tradičně daří chodovským Gepardům, své osvědčené favority má také Liberecko. V kraji pod Ještědem září ZŠ Lesní či Ledoví Trhači, někdejší republikoví šampioni tohoto turnaje. Na Královéhradecku znovu bodovala Komenda.

Zajímavá jména ale nabízí pochopitelně i východní, tedy moravskoslezská část tohoto turnaj pro základní školy. Zlínsko se hrdě pyšní uherskobrodskou ZŠ Pod Vinohrady, Jihomoravský kraj jako nejpočetnější region ze všech má ve hře nejžhavější želízko – obhájce republikového prvenství z Brna hrající pod názvem Slovaňák a reprezentující školu z tamějšího Slovanského náměstí. Možná že ale nakonec překvapí někdo úplně jiný.


ČEPS cup děvčata

Také něžnější pohlaví nabízí několik škol, jejichž jména fanoušci dobře znají. Kupodivu ale mezi nimi bude chybět instituce, jejíž jméno bude už napořád uvedené v kolonce „mistr 2019“. Dolní Bojanovice hrající pod názvem Orlice totiž senzačně vypadly již v prvním turnajovém kole tohoto ročníku. Již nyní je tedy jasné, že v roce 2020 poznáme nové dívčí šampionky.

Rekrutovat by se mohly například ve středních Čechách. Právě odtud pochází loni stříbrné Strašecké zebry, jež letos opustily svůj pruhovaný kabát a vystupují pod názvem školy z Nového Strašecí, kterou reprezentují. Dominanci v okresních kole předvedl i Lutín, předloňský šampion a loni bronzový účastník celorepublikového finále. Také k tomuto družstvu z Hané je třeba vzhlížet obdivně a s respektem. Ten si ale jistě zaslouží i další týmy, jež se probojovaly do krajské eliminace.

Jména všech vítězů druhého kola a zároveň účastníků národního finále budou známá 30. ledna.

Obrázek