{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČEPS CUP POOSMÉ! DO BOJE VYRAZÍ 1221 DRUŽSTEV Z CELÉ REPUBLIKY

Obrázek ke článku
22. 10. 2019

Loňský rekord se sice překonat nepodařilo, i tak je ale počet přihlášených družstev doslova úctyhodný. Více než dvanáct set družstev, která pochází z míst rozkládajících se od Aše po Hrčavu, bude bojovat o republikový primát a titul mistra České republiky pro první stupeň základních škol. Na západě je nejvíc týmů ze Středočeského kraje. Na východě dominuje Moravskoslezský a Jihomoravský kraj.

Zahrát si na finálovém turnaji, zvednout nad hlavu pohár pro mistra a ještě mít možnost sledovat Superfinále florbalu s magickým označením 2020? Nejen tahle motivace žene kupředu 1221 přihlášených družstev z celého Česka.

„Vážíme si každého přihlášeného týmu, který se ČEPS cupu zúčastní. My všichni, kdo máme pořádání akce na starost, uděláme maximum pro to, aby děti z hal odcházely nadšené, a to i v případě, kdy se jim nepodaří postoupit dál. Florbal totiž my všichni děláme pro radost ze hry,“ uvedla koordinátorka akce Denisa Franzeová.

Ještě než rozhodčí poprvé písknou do píšťalky a rozjedou tak pomyslný florbalový kolotoč, je třeba se podívat na statistiky přihlášených týmů. Absolutním rekordmanem je Jihomoravský kraj, který vyšle do bojů 137 družstev, přičemž 33 bude dívčího pohlaví, což znamená republikový rekord. Mezi chlapci na východě kraluje Moravskoslezský kraj. Koordinátoři musí zapojit hned 105 týmů.

Na západě vládne, tedy minimálně početně, Středočeský kraj. Ten vyšle do bojů 86 chlapeckých a 31 dívčích družstev. Tomuto číslu nemůžu konkurovat žádný z krajů, jenž leží na západě naší malebné republiky. Z celorepublikového pohledu to znamená třetí pozici. Na západě to přináší bonus v podobě divokých karet. Ty znamenají možnost účasti dvou celků z nejpočetnějšího regionu na národním finále.

Okresní kola turnaje startují 31. října. O tom, kdo se podívá do krajského finále, bude rozhodnuto 13. prosince. Tehdy budeme znát jména všech účastníků druhé turnajové fáze.

Obrázek