{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ČERNÝ A JANOUŠEK ZŮSTÁVAJÍ NEPŘEMOŽENI

Obrázek ke článku
12. 6. 2015

Ani letošní ročník udílení individuálních ocenění osobnostem české florbalové scény nepřinesl v kategorii rozhodčích překvapení. Dvacet let strávených společně v roli arbitrů zápasů nejvyšších českých soutěží oslavili Petr Černý a Jiří Janoušek druhým finále světového šampionátu v řadě a zaslouženě i titulem Rozhodčí sezóny 2014/2015.

Černý – Janoušek. Dvě jména, která se už dávno stala pojmem v českém florbalu. Snad i přehodit pořadí jmen už by si dovolil málo kdo. Dvojice sudích s bohatými mezinárodními zkušenostmi, kteří na posledním MS znovu dokázali obhájit české zastoupení v jinak severské záležitosti - totiž ve finále, opět kralují anketě rozhodčí sezóny.

Hlasující odborníci těmto stálicím, které si vybudovaly renomé i na mezinárodní scéně, odpustili i fakt, že při již zmiňovaném finále zapomněli posadit hráče odpovědného za oslabení svého týmu na trestnou lavici. Na druhý pár totiž dvojice Petr Černý a Jiří Janoušek nastřádala náskok více než sto osmdesáti bodů, což je víc, než polovina celkem získaných bodů na jejich kontě. Na druhé místo se pak pravděpodobně díky vydařenému angažmá v letošním superfinále protlačili Libor Gavlas a Lukáš Mikula. Oproti průběžným výsledkům z poloviny sezóny tak překonali bratrance Kamila a Tomáše Sojkovi, kteří pískali tento vrcholný zápas sezóny loni.

Letošní triumf Černého a Janouška je už jejich sedmým titulem Rozhodčí sezóny v řadě. V minulosti pak dvakrát obsadily druhé místo a před tím se pětkrát stali Rozhodčími roku.

Konečné pořadí ankety Rozhodčí roku sezóny 2014/2015:

  1. Černý – Janoušek (284 b.)
  2. Gavlas – Mikula (103 b.)
  3. Sojka – Sojka (84 b.)

Další pořadí naleznete v tomto článku.​​

Obrázek