​​​​​​​

ČEŠI GÓLEM DVĚ VTEŘINY PŘED KONCEM PORAZILI ŠVÝCARSKO

2. 9. 2018

Česká mužská reprezentace napravila porážku s Finskem a parádním gólem v závěru rozhodla o výhře nad Švýcarskem 5:4. Poslední zápas před domácím publikem před šampionátem v Praze tak úspěšně zvládla. Češi zvítězili po pěti prohrách v řadě, Švýcary porazili v základní hrací době poprvé od bronzové výhry 4:3 na šampionátu v Göteborgu 2014.

5 : 4
1:13:31:0 -:-
Branky: 11. Patrik Dóža, 23. Josef Rýpar, 23. Ondřej Mikeš, 38. Filip Langer, 60. Patrik Dóža - 17. Tobias Heller, 30. Nils Conrad, 32. Tim Braillard, 35. Patrick Mendelin

Češi dokázali hned v první minutě dostat míček do sítě soupeře, ale do vedení se nedostali, jelikož byl Rýparovi odpískán faul. Na další šanci nečekali dlouho, Mikeš byl sám před brankou, ale nepovedlo se mu trefit míček ideálně. Ondruškovu střelu bekhendem vyrazil ramenem Eder, i brankář Bauer měl práci, když zlikvidoval nadějnou šanci Švýcarska. Česko se dostalo do vedení na konci 11. minuty, Suchánek nahrál ze středu hřiště na pravou stranu Patriku Dóžovi, jehož střela z první skončila v bližším horním rohu branky – 1:0. Švýcaři srovnali o šest minut později, Conradův pokus vyrazil Bauer pouze před sebe, k pohotové dorážce ze vzduchu se dostal Tobias Heller, který byl úspěšný – 1:1.

Češi po skončené téměř dvouminutové hře čtyři na čtyři skórovali, když Bauer dlouhým výhozem našel Josefa Rýpara a ten se prosadil ze samostatného úniku – 2:1. K dalšímu gólu stačilo domácím hráčům dvacet devět vteřin, Dóžovo zakončení z levé strany při rychlém útoku brankář vyrazil, napodruhé trefil skákající míček na hranici velkého brankoviště Ondřej Mikeš, jenž ho poslal do sítě naslepo bekhendem – 3:1. Češi sice ustáli oslabení, minutu po jeho konci už ale inkasovali. Nils Conrad dostal míček do branky se štěstím, jelikož svou tvrdou ranou ze středu hřiště trefil do hlavy Suchánka, od kterého se míček odrazil za bezmocného gólmana – 3:2. I Švýcaři se prosadili dvakrát rychle po sobě, jejich gólu ještě předcházela nastřelená branková konstrukce v podání Ondruška. Ve 32. minutě nahrál Graf z levé strany na střed Timu Braillardovi, jenž z první a poměrně velké dálky poslal balonek nad ruku Bauera – 3:3. Český reprezentační výběr nabídl soupeři další početní výhodu, tentokrát už ji Švýcaři využili ke skórování. Graf vystřelil na Bauera z pravé strany, ten vyrazil balonek před sebe a rychle se k němu dostal na brankovišti stojící Patrik Mendelin, jenž poslal Švýcary poprvé v zápase do vedení – 3:4. To však nebylo z na góly bohaté druhé třetiny vše, Hájek nahrál zpoza branky Langerovi, který srovnal střelou k pravé tyči – 4:4.

Na začátku třetí třetiny mohl švýcarskému celku vrátit vedení Zaugg, který se řítil sám na brankáře, ale trefil pouze horní tyč. V 54. minutě předvedl Bauer dobrý zákrok proti dělovce Riediho, z protiakce se nedokázal prosadil Dóža. Za český výběr byl sám v předbrankovém prostoru Langer, jenž z dobré pozice minul branku. Všichni už se pomalu chystali na prodloužení, rozhodnutí ale přišlo dvě vteřiny před koncem. Češi získali míček na vlastní polovině a založili rychlý protiútok, Šebek nahrál přes celou šíři hřiště na pravou stranu Patriku Dóžovi, jenž poslal balonek z první do vzdálenějšího horní rohu branky – 5:4.