{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ČEŠI JSOU VE FINÁLE ŠVÝCARSKÉ NATIONALLIGA, O TITUL SI ZAHRAJÍ PROTI SOBĚ

Obrázek ke článku
3. 4. 2017

To, co ještě v sobotu nebylo jisté, je nyní jasnou zprávou! Krajánci Danielové Šebek se Šešulkou vyzvou ve finále švýcarské Nationalliga A Lukáše Veltšmída o titul. Ať už souboj dopadne jakkoli, vždy minimálně jeden z Čechů pozvedne pohár nad hlavu a zapíše se do historie švýcarského florbalu. Naproti tomu Češi v Grünenmattu vstřebávají prohru. Ta pro Jana Daniše s Robinem Žydelem znamená jediné: sestup. 

Wiler-Ersigen spolu s Malans dokázali využít mečbol hned v prvním možném utkání a ukončili tak své série v nejkratším možném čase. Nebylo to ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Ersigen v Langnau rozhodl až v šedesáté minutě po střele Fina Villeho Lastikka. Nutno podotknout, že by se snad ani neprodlužovalo, nebýt gólových asistencí Danielů Šebka s Šešulkou. To v Malans se dokonce prodlužovalo! S klidnou hlavou ale v šestašedesáté minutě skóroval Dan Hartmann ve prospěch domácích, čímž ukončil celou sérii.

Postup dvou celku s krajánky tak znamená, že švýcarské Superfinále, které se koná v Klotenu 22. dubna, bude mít českou účast na obou stranách! Ať už tedy vyhraje Wiler, nebo Alligator, vždy se alespoň jeden ze tří krajánků navždy zapíše do historie švýcarské Nationalliga A. 

„Pocity jsou krásné. Celou sezónu dřeme pro jeden cíl a ten je na dosah ruky před námi," byl po utkání nadšený Lukáš Veltšmíd. Přestože letos Wiler-Ersigen vyhrál základní část, nemusí to nic znamenat. Byl to totiž právě Veltšmídův tým, kdo loni Ersigenu ukončil sezónu již ve čtvrtfinále. „Jedná se o nejlepšího možného soupeře, kterého můžeme potkat ve finále. Musíme hrát svoje a buď, a nebo," dodává Veltšmíd s úsměvem.

„Pocity jsou to super, zase si zahrajeme tenhle super zápas o titul," těší Šešulku. „Věděli jsme, že to nebude zápas jako v sobotu, ale ukázali jsme naši sílu a dokázali duel s Tigers rozhodnout ještě v základní části," dodává.

A jak ostravský rodák zdůrazňuje, kdo se být mistr, ten musí porazit každého: „Je to padesát na padesát. V jednom utkání se může stát cokoliv. Určitě se na duel s Malans těším, protože je to to nejlepší, co se dá ve švýcarské lize sledovat. Navíc jim máme co oplácet."

Konec Grünenmattu v NLA A

A zatímco jedni slaví a střádají plány na soupeře, v Grünenmattu tak veselo není. Tým padl i počtvrté a skončila pro něj sezóna. Ale tím nejhorším možným způsobem - sestupem do nižší ligy. „Hořkost. Nikdo nechce být členem týmu, který sestupuje. Myslím, že každý tomu mohl dát o kousek víc a bylo by vše úplně jinak," smutnil po sestupu Jan Daniš, který se ještě v závěru snažil o snížení, jeho asistence ale nestačila.

„Největší problém byl, že jsme prohráli rozhodující souboj v základní části o předposlední místo, kdy jsme mohli mít jiného soupeře. Takhle jsme měli Zug, který byl v laufu a šel si za svým cílem," dodává. 

Naproti tomu UHC Thun mezi nejlepšími zůstává. Ve čtyřech duelech s Thurgau svému soupeři dával jasně najevo, kdo je tady pánem a kdo má v příští sezóně hrát v nejvyšší soutěži. 

semifinále play-off

Tigers Langnau - SV Wiler-Ersigen 6:7 (2:0; 2:4; 2:3); stav série 0-4
Branky: 2. Steiner, 10. a 43. Siegenthaler, 24. a 55. Samuelsson, 28. Aeschlimann - 25. Känzig (Šebek), 28. Mutter, 30. Mendelin, 32. Hofbauer, 45. a 60. Lastikka, 50. Fankhauser (Šešulka). Diváci: 773.
Rozhodčí: L. Kronenberg, Ch. Kronenberg.

česká stopa v utkání:
Daniel Šebek (Wiler) 0+1
Daniel Šešulka (Wiler) 0+1


UHC Alligator Malans - Grasshopper Club Curych 4:3pp (2:1; 0:1; 1:1 - 1:0); stav série 4-0
Branky: 16. Berry, 16. Friolet, 53. Braillard, 66. Hartman - 17. Zolliker, 21. Cavelti, 51. Julkunen. Diváci: 935. Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi. 

česká stopa v utkání:
Lukáš Veltšmíd (Malans) 0+0

baráž nla a

UHC Grünenmatt Sumiswald - Zug United Hockey 3:5 (2:1; 0:2; 1:2); stav série 0-4
Branky: 6. a 17. Flühmann, 54. Fosmark (Daniš) - 19. Hietanen, 29. a 33. Suter, 60. Suter. Diváci: 336. Rozhodčí: Schläpfer, Fässler.  

česká stopa v utkání:
Jan Daniš (Grünenmatt) 0+1
Robin Žydel (Grünenmatt) 0+0


UHC Thun - Floorball Thurgau 9:7 (2:4; 2:1; 5:2); stav série 4-0
Branky: 1., 6.  a 46. Kropf, 28., 55. a 60. Wettstein, 40. Thomas, 55. Graber, 60. Stulz - 14. Gröbli, 16. Königshofer, 19. Wattinger, 27. Lienert, 60. Max, 60. Altwegg. Diváci: 328. Rozhodčí: Hohler, Koch. 

utkání bez české účasti

Obrázek