{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​

ČEŠI NARAZÍ V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ NA ŠVÝCARY, LOTYŠE A NĚMCE

Obrázek ke článku
1. 3. 2018

Slavnostní los MS 2018 určil soupeře českého národního týmu v základní skupině domácího šampionátu. Ve skupině A narazí na Švýcarsko, Lotyšsko a Německo. Boje v pražské O2 areně započnou 1. prosince, předprodej vstupenek bude zahájen 15. března.

„Češi nedostali, co chtěli,“ zavtipkoval John Liljelund s odkazem na přání Milana Tomašíka. Český útočník na začátku večera řekl, že by ve skupině uvítal Švédsko, Norsko a Dánsko. Nakonec je vše jinak, český tým bude čelit Švýcarsku, Lotyšsku a Německu.

Florbaloví fanoušci se již v základních skupinách mohou těšit na historickou událost, poprvé v historii se potkají v jedné skupině všechny skandinávské týmy.

Složení základních skupin MS 2018

Skupina A:Česko, Švýcarsko, Lotyšsko, Německo

Skupina B: Finsko, Švédsko, Dánsko, Norsko

Skupina C: Austrálie, Estonsko, Polsko, Thajsko

Skupina D: Kanada, Slovensko, Singapur, Japonsko

„Cítíme velká očekávání po dalším desetiletém vývoji florbalu v Česku a snažíme se je naplnit,“ řekl Filip Šuman v reakci na úspěšné MS 2008. „Chceme, aby se florbalové MS dostalo mezi 15 největších sportovních akcí na světě v roce 2018.“ Světový šampionát nepřivítá fanoušky jen v hracích halách, až v deseti městech Česka organizátoři plánují vybudování fanzón.

Florbalovou hvězdou večera byl finský útočník Tero Tiitu a jeho vzpomínky na gól, kterým poprvé v historii sesadil Švédy z trůnu, jsou stále živé. „Byl to ten nejdůležitější gól v mé kariéře. Ta radost byla nejvíce fascinující moment mého života," svěřil se moderátorce večera Daniele Písařovicové. „Atmosféra a organizace je v České republice vždycky skvělá,“ dodal.

Rozpis jednotlivých utkání bude znám 15. března, stejně jako se otevře prodej vstupenek na mistrovství světa.

Obrázek