​​

ČEŠI OTOČILI ZÁPAS S FINY A ZVÍTĚZILI 6:5

25. 4. 2019

Národní výběr dorostenců má za sebou první ostrý duel v chomutovské sportovní hale, během kterého nastřílel Finsku šest gólů. Ačkoliv družina Matěje Klucha začala první část famózně, definitivně o svém vítězství rozhodla až pár minut před koncem základní hrací doby.

6 : 5
2:11:43:0 -:-
Branky: 2. Lukáš Kučera, 8. Ondřej Kawulok, 25. Matouš Burian, 42. Bohumil Piskáček, 52. Matouš Burian, 52. Matěj Pěnička - 6. Juuso Ahola, 21. Eero Kuutsa, 21. Lenni Kemppainen, 33. Samuli Junnila, 35. Juuso Ahola

Národní výběr dorostenců měl skvělý vstup do utkání, když hned po osmdesáti vteřinách otevřel proti Finsku skóre Lukáš Kučera. Hrál se dynamický florbal plný příležitostí a všichni přítomní nebyli ochuzeni ani o gólové situace. Češi odehráli slušnou první třetinu, v níž se ujali jednobrankového vedení a ubránili dokonce důležité oslabení. Finští florbalisté během přestávky načerpali další taktické pokyny a během dvaačtyřiceti vteřin otočili vývoj klání na svou stranu.

Eero Kuutsa a Lenni Kemppainen využili chyb domácího výběru a poprvé ve čtvrtečním zápase odskočili do vedení. Přestože Matouš Burian vyrovnával na 3:3, byli to opět protivníci ze Skandinávie, kteří si vytvořili náskok dvou branek. Český tým dostala zpět do hry trefa Bohumila Piskáčka. Míček z jeho hole mířil přesně pod břevno. Svěřenci Matěje Klucha si podmanili posledních patnáct minut hry a nakonec zvítězili nad týmem Finska 6:5. Klíčovými byly dva slepené góly v čase 51:15 a 51:18.

Pozápasový rozhovor s Ondřejem Kawulokem můžete zhlédnout ZDE.