​​​​

ČEŠI PADLI S FINSKEM A NA EFT V BRNĚ KONČÍ POSLEDNÍ

29. 4. 2018

Český reprezentační výběr se v utkání proti Finsku na Euro Floorball Tour v Brně naposledy před světovým šampionátem představil před svými fanoušky. Nezačal špatně, když se po trefě Hubálka ujal vedení, ale nakonec odešel do kabin s jednobrankovou ztrátou. Ta ve druhé dvacetiminutovce narostla na tři góly, v závěrečné třetině Češi i přes snahu vývoj nezvrátili.

2 : 6
1:20:21:2 -:-
Branky: 10. Jakub Hubálek, 50. Patrik Suchánek - 14. Joonas Pylsy, 17. Nico Salo, 27. Sami Johansson, 37. Eemeli Salin, 41. Eemeli Salin, 59. Valtteri Kainulainen

Češi začali aktivně a v úvodních minutách byli mírně lepším mužstvem. Svou aktivitu přetavili v polovině třetiny v úvodní branku zápasu, na polovině hřiště získali míček, který poslal Delong ze středu na volného Jakuba Hubálka, jenž zakončil přesně nad vzdálenější nohu gólmana – 1:0. Domácí reprezentace měla šanci na navýšení skóre, jenže místo toho ve vlastní přesilovce inkasovala. Dóža stál s míčkem u vlastní branky, Joonasy Pylsymu se vyplatilo ho jít aktivně napadat, jelikož při snaze obrat ho o balónek poslal míček mezi nohy Bindera – 1:1. Finové převzali aktivitu a tři minuty před koncem periody otočili skóre na svou stranu, když Junkkarinenovu střelu z pravé strany tečoval přesně mezi tři tyče Nico Salo – 1:2.

Taktický souboj ve druhé části ukončil v sedmé minutě Sami Johansson, jenž dostal přihrávku po přenesení hry na pravou stranu a zakončoval z první do odkryté části branky, jelikož se Binder nestihl přesunout – 1:3. Finové si vypracovali další šance, hra Česka vázla a Finové tři minuty před koncem znovu udeřili. Eemeli Salin dostal míček na levé straně, zasekl ho před Langerem a z otočky zamířil k bližší tyči – 1:4.

Svěřenci Petriho Kettunena nevstoupili do třetí části vůbec dobře, Salo se uvolnil s míčkem za brankou, nahrál ho na volného Eemeliho Salina, jenž střílel z první do volné levé části branky – 1:5. Binder musel řešit další zajímavé šance Finska, dařilo se mu je likvidovat. Deset minut před koncem bylo nařízeno trestné střílení pro Česko, jehož exekuce se ujal Patrik Suchánek, zamíchal si s míčkem a zakončil bekhendem nad pravou nohu gólmana – 2:5. Češi se ještě snažili snížit gólový rozdíl, po oddechovém času sáhli ke hře bez brankáře, při níž poslal míček do prázdné branky Valtteri Kainulainen, jenž uzavřel gólový účet utkání – 2:6.

Sestava Česka: Binder (Bauer) – Hubálek, Nehera, Suchánek, Vítovec, Kisugite, Veltšmíd – Rýpar, Delong, Hájek – Krbec, Langer, Valeš – Šebek, Dóža, Curney – Meliš, Garčar, Tokoš