ČEŠI PODLEHLI ŠVÉDSKU ROZDÍLEM DVOU BRANEK

27. 4. 2018

Češi odstartovali své účinkování na Euro Floorball Tour v Brně zápasem proti Švédsku. Střelecky byli sice aktivnější, ale příliš se jim nedařilo v koncovce. I nevyužité tři početní výhody byly důvodem porážky, první gól Česka si vstřelili Švédi sami sraženou přihrávkou Rýpara, pod druhou brankou je podepsán Patrik Suchánek. Výsledek 3:5 je pro Česko proti Švédsku nejlepší za poslední dva roky.

3 : 5
0:31:12:1 -:-
Branky:

Pro první utkání nechal hlavní trenér Petri Kettunen mimo sestavu brankáře Lukáše Bauera, obránce Martina Pražana a útočníky Milana Tomašíka s Tomem Ondruškem.

Český výběr nezačal špatně, hned v úvodu ho mohl poslat do vedení Šebek, jenže jeho zakončení do odkryté branky bylo zblokované. Do dobré střelecké pozice si naběhl Krbec, jenže přestřelil branku a z následné akce Švédsko v úvodu deváté minuty otevřelo skóre. Jonas Svahn si narazil míček s Galante Calströmem a ze středu zakončil nad nohou gólmana k pravé tyči – 0:1. Češi měli šanci na vyrovnání při přesilové hře, jenže místo toho sami inkasovali. Po špatné přihrávce rychle potáhl míček po pravé straně Johansson, jehož nástřel na zadní tyč usměrnil mezi tři tyče Jonas Adriansson – 0:2. Švédové se dostali do herní pohody, třetí zásah přidal po nahrávce od Sjörgena rychlým zakončením ze středu Alexandr Rudd – 0:3. Následně nejprve vychytal parádní ránu Kisugiteho mířící do horního rohu Rehn, na druhé straně následně trefil místo prázdné branky jen tyčku Stenberg.

Svěřenci Petriho Kettunena si i na začátku druhé dvacetiminutovky vypracovali zajímavé šance, jenže Delong netrefil ze vzduchu dobrý pas. Do samostatného úniku se dostal Curney, na Rehna však kličkou a následným zakončením nevyzrál. Švédi využili hned svou první početní výhodu, sehráli rychlou akci na jeden dotek, na jejímž konci byl v předbrankovém prostoru stojící Albin Sjörgen – 0:4. Švédsko o dvě minuty později nejprve neproměnilo zajímavou šanci, na druhé straně už branka padla. Křižnou přihrávku Josefa Rýpara mířící na pravou stranu na Lukáše Hájka si hráč hostí srazil do vlastní sítě – 1:4. Češi se mohli rychle dotáhnout na rozdíl dvou gólů, jenže Rehna zachránila branková konstrukce. Domácí měli v druhé polovině druhé části další dvě početní výhody, přestože si vytvořili šance, tak ani jednu z nich nevyužili.

První šanci na snížení ve třetí části ještě Češi nevyužili, když byl několikrát faulován Langer a po standardce přestřelil branku Vítovec. Ve 46. minutě už byl rozdíl dvougólový, Milan Garčar se ujal vybojovaného míčku za brankou a střelou z otočky na bližší tyč poslal míček do brány – 2:4. Švédsko ale o dvě minuty později odpovědělo, Hedlund rychle rozehrál při střídání obou týmů, střelu Galante Carlströma nadvakrát dorazil za Součka Henrik Stenberg – 2:5. Deset minut před koncem zařídil domácím šanci na vyrovnání svou přesnou ranou z první Patrik Suchánek – 3:5. Další švédskou radost ze vstřelené branky po pár chvílích utnuli rozhodčí, kteří odvolali gól. Následný tlak už Česko v další branku nepřetavilo.

Sestava Česka: Souček (Binder) – Hubálek, Garčar, Kisugite, Veltšmíd, Suchánek, Vítovec – Rýpar, Delong, Hájek – Šebek, Dóža, Curney – Krbec, Langer, Valeš – Meliš, Nehera, Tokoš.

Pozápasové hodnocení Petriho Kettunena: „Proti Švédsku jsme odehráli dobrý zápas, vytvořili jsme si velké množství gólových šancí, které nebyly špatně sehrané, bohužel jsme ale nebyli příliš důslední v zakončení. Ještě jsem nebyl u reprezentace, když Česko prohrálo před dvěma lety se Švédskem 2:3. Předchozí výsledky pod mým vedením byly obdobné jako dnes, ale nyní jsme si vytvořili více šancí. To je pro nás v přípravě na šampionát důležité. Zítra proti Švýcarsku musíme hrát více svědomitě s míčkem a být efektivnější v gólových šancích, nesmíme dostávat laciné góly. Nyní si zanalyzujeme zápas proti Švédsku, podíváme se na video a následně se budeme věnovat zítřejšímu duelu.“