​​​​

ČEŠI UKÁZALI ŠVÝCARŮM LEKCI Z PRODUKTIVITY

26. 4. 2019

Dorostenecký tým dotahoval jednobrankové manko proti Švýcarsku a opět ukázal své střelecké schopnosti, když v poslední třetině nasázel protivníkům pět gólů. Třetí duel čeká Národní výběr v sobotu od 18:30 kdy se postaví opět finským soupeřům.

9 : 4
1:23:15:1 -:-
Branky: 3. Šimon Stránský, 26. Matouš Burian, 26. Matěj Pěnička, 29. Matěj Pěnička, 44. Matěj Pěnička, 53. Vojtěch Klápa, 53. Matěj Pěnička, 54. Vojtěch Klápa, 54. Lukáš Kučera - 5. Eliot Farron, 15. Severin Ott, 30. Eliot Farron, 47. Mike Gerber

Historicky první duel českého národního výběru proti Švýcarsku začal ve svižném tempu. Obě strany dodržovaly svá postavení, avšak už po dvou a půl minutách zachytil míček ve velkém brankovišti Šimon Stránský, jenž blafákem zakončoval pod břevno. Čechům vedení moc dlouho nevydrželo. Eliot Farron za dvě minuty vyrovnával, osm vteřin před koncem první třetiny dokonce Švýcaři odskočili do vedení 2:1.

Český tým ale prokázal své kvality a vytvářel si čím dál více slibných šancí, ze kterých mohl skórovat. Během třinácti vteřin domácí borci otočili vývoj klání na svou stranu a do třetí části šli s vedením 4:3. Matěj Pěnička završil v přesilové hře svůj hattrick a čtvrtý gól ještě přidal z trestného střílení. Výběr Matěje Klucha v posledních minutách rozebral své soupeře a skóre se zastavilo až na konečných 9:4. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen se čtyřmi trefami Matěj Pěnička, s nímž můžete rozhovor zhlédnout ZDE.